Strona główna Bez kategorii Prawo jazdy w Świdnicy od kwietnia

Prawo jazdy w Świdnicy od kwietnia

50

Plac do części praktycznej prawie gotowy, brakuje tylko biurowego kontenera. – Wszystko wskazuje na to, że od początku kwietnia w Świdnicy będą przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy – mówi Maciej Gleba z departamentu komunikacji Urzędu Miejskiego.

plac manewrowy

Już we wrześniu 2013 roku Rada Miejska wyraziła zgodę na nieodpłatne użyczenie placu przy ulicy Armii Krajowej wałbrzyskiemu oddziałowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W listopadzie sejmik dolnośląski zatwierdził utworzenie trzech nowych filii WORD-u w województwie, m.in. w Świdnicy. Miasto użycza ośrodkowi, obok placu manewrowego, także pomieszczenia administracyjne w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Wałbrzyskiej.

– Koszty urządzenia biur i utrzymania filii leżą po stronie WORD-u, my natomiast zaangażowaliśmy się w przygotowanie placu manewrowego – tłumaczy dyrektor Gleba. – Nawierzchnia została już wyrównana i naprawiona, przygotowaliśmy także rampę najazdową. W drodze przetargu wyłoniliśmy również dostawcę kontenera biurowego o powierzchni 25 m2. W kontenerze będzie m.in. miejsce dla oczekujących na egzamin praktyczny. Zostanie także wykonane ogrodzenie i część oznakowania.

Miasto na przygotowanie filii wyłożyło ok. 60 tysięcy złotych. Dokładny termin otwarcia nie został jeszcze ustalony, ale ma to być początek kwietnia.

asz

Poprzedni artykułKarolina się wzmacnia i wygrywa
Następny artykułKradł z „wujkami”