Strona główna Temat dnia Nowe autobusy przyjadą w piątek

Nowe autobusy przyjadą w piątek

8

Cztery nowe autobusy z Solarisa już wkrótce zasilą tabor świdnickiego MPK. Dzisiaj przedstawiciele miejskiej spółki uczestniczyli w odbiorach technicznych w fabryce w Bolechowie. Autobusy przyjadą do Świdnicy w piątek, a pasażerowie będą z nich korzystać od połowy marca. Kolejna partia  będzie gotowa w maju.

Solaris

Solaris dla Świdnicy. Zdjęcie MPK

Pięć miesięcy trwała produkcja pojazdów dla świdnickiego przewoźnika. – Firma jest bardzo solidna i wszystkie terminy zostały dotrzymane – zapewnia prezes Wiktor Karol. – Jesteśmy zachwyceni nowymi autobusami i mamy nadzieję, że nasz entuzjazm podzielą pasażerowie. Komfort i bezpieczeństwo jazdy będą wspaniałe.

Od piątku w MPK rozpoczną się szkolenia dla kierowców i mechaników, pojazdy muszą zostać zarejestrowane i ubezpieczone. Dopiero po spełnieniu wszystkich warunków zostaną dopuszczone do użytkowania.

Dzięki unijnej dotacji w wysokości 4,8 miliona złotych oraz własnym środkom (2,2 mln) świdnickie MPK wymieni jedną trzecią taboru. W sumie będzie sześć autobusów Solaris Urbino 12, mieszczących do 100 pasażerów i  dwa mniejsze, Urbino 8,9. Oba to autobusy niskopodłogowe, wyposażone w monitoring oraz elektroniczne i głosowe systemy informacji pasażerskiej.W pierwszej transzy dotrą cztery większe pojazdy. Wszystkie będą pomalowane w świdnickie barwy MPK – żółto-czerwone.

asz

Poprzedni artykułBędzie poseł ze Świdnicy?
Następny artykułPolonia ogrywa Lechię Dzierżoniów [FOTO]