Strona główna Polityka Będzie poseł ze Świdnicy?

Będzie poseł ze Świdnicy?

0

Przymiarki do zmiany wojewody dolnośląskiego mogę mieć skutek także dla Świdnicy. Jeśli wymieniany wśród kandydatów na nowego wojewodę poseł Tomasz Smolarz z Dzierżoniowa uzyska aprobatę premiera, mandat poselski przejmie Teresa Świło, radna miejska ze Świdnicy.

swilo-300x135

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Marek Skorupa może jutro stracić stanowisko wojewody dolnośląskiego. “Skorupa nie będzie jedynym wojewodą, który się zmieni. Według naszych ustaleń podobne zmiany nastąpią jeszcze w co najmniej czterech województwach. To reakcja premiera Donalda Tuska na zaangażowanie wojewodów w ubiegłoroczną, wewnętrzną kampanię w PO.” czytamy w GW. Wśród kandydatów na jego miejsce wymieniani są Tomasz Smolarz, poseł PO z Dzierżoniowa i Ewa Drozd, posłanka PO z Głogowa. Jeśli wybór padnie na Smolarza, w ławach poselskich zastąpi go Teresa Świło ze Świdnicy. Jak jednak pisze GW, w partii obawiają się jej nielojalności, co jest zaskakującym stwierdzeniem, bo radna zawsze deklarowała swoje oddanie i lojalność wobec partii. Ona sama na razie nie chce całej sytuacji komentować.

Zresztą ta sytuacja jest dynamiczna. Podobno akcje Tomasza Smolarza spadają, a w grę wchodzi jeszcze jedno nazwisko – Marka Łapińskiego, byłego marszałka województwa. Możliwe jednak, ze w ostateczności do żadnych zmian nie dojdzie.