Strona główna Bez kategorii Nominowany do nagrody “Warto”

Nominowany do nagrody “Warto”

5

Wojciech Koryciński, autor trylogii świdnickiej i twórca Świdnickiej Środy Literackiej, znalazł się wśród pięciu osób nominowanych do wrocławskiej nagrody WARTO w dziedzinie literatury za rok 2013. Pisarz otrzymał nominację za książkę „Niebieskie Zakony”, drugą część cyklu powieściowego osadzonego w realiach XIX-wiecznej Schweidnitz, której akcja osnuta jest wokół historii i zabytków świdnickiej katedry.

korycinski

To już druga nominacja dla Wojciecha Korycińskiego do tej prestiżowej nagrody (trzy lata wcześniej nominowano jego pierwszą, debiutancką powieść „Tajemnice ulicy Pańskiej”). Druga nominacja potwierdza, że powieści Wojciech Korycińskiego są wysoko oceniane, a sam autor należy do ciekawszych pisarzy młodego pokolenia.

niebieskie-zakony-okladka-u67

Laureatów nagrody WARTO poznamy podczas uroczystej gali 5 marca 2014 r. w kinie Nowe Horyzonty. Wtedy też  zostaną wręczone statuetki autorstwa wrocławskich plastyków i czeki na 10 tysięcy złotych dla zwycięzców pięciu kategorii – filmu, literatury, muzyki, sztuk wizualnych i teatru.