Ponad tonę darów oraz 3 tysiące złotych zebrali młodzi społecznicy z Gimnazjum w Pszennie. Pomoc trafiła do podopiecznych Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.
Podziękowania dla wolontariuszy z Pszenna
Od 10 lat wolontariusze z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie biorą udział w organizacji akcji społecznych na terenie gminy oraz miasta Świdnica i angażują swoje rodziny, znajomych czy przyjaciół w zbiórkę dla podopiecznych Domu Dziecka. W roku szkolnym 2013/2014 Szkolny Klub Wolontariuszy wraz z opiekunkami, Lidią Piasecką i Agnieszką Dudzic, rozpoczął kolejną edycję gromadzenia darów rzeczowych i finansowych dla podopiecznych Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Chęć udziału w pracach wolontariatu zadeklarowało 46 uczniów z klas I, II i III . – Zebrano ogromne ilości artykułów spożywczych, chemicznych, cukierniczych, higienicznych, a także odzieży i zabawek. Były to m.in. dary rzeczowe ze sklepów (odzież i obuwie dziecięce), apteki z terenu Pszenna, także cukier od prezesa Cukrowni Świdnica, jak również ponad 3 tys. zł z przeznaczeniem na letni wypoczynek maluszków – mówi dyrektor gimnazjum Zbigniew Janus. Wolontariusze, wraz ze swoimi opiekunami, odwiedzili Dom Małego Dziecka w Wałbrzychu, gdzie na ręce dyrektor placówki Alicji Rogowskiej-Florczak przekazali zebrane dary. – Gimnazjaliści z Pszenna spędzili ten czas bardzo aktywnie – na wspólnej zabawie i opiece nad maluszkami. Ponadto zostali zapoznani z zasadami i funkcjami placówki opiekuńczo wychowawczej, jakim jest dom dziecka – mówią opiekunowie wolontariuszy. – Społeczność Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie serdecznie dziękuje wszystkim wrażliwym i życzliwym osobom, które podzieliły się tym, co mają, z najbardziej potrzebującymi.

![Ferie 2026 rozpoczęte. Jakie zajęcia czekają na dzieci i młodzież w powiecie świdnickim? [PROGRAM/FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/page-238x178.jpg)


![Nowy radiowóz dla świdnickiej drogówki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/nowy-radiowoz-WRD-2026.02.04-1-100x75.jpg)


![Żarowscy policjanci z nowym radiowozem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Zarow-nowy-radiowoz-2026.02.03-11-100x75.jpg)

![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)
![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)