Strona główna Kultura Giełda minerałów i biżuterii

Giełda minerałów i biżuterii

0

Minerały z całego świata i biżuteria będą bohaterami pierwszej takiej giełdy, organizowanej przez Galerię Świdnicką. Stoiska będzie można odwiedzić 15 i 16 lutego.

kamienie plakat

Współorganizatorem giełdy są pasjonaci szlachetnych kamieni, w tym Piotr Szczebin i jego córka Monika Burdka. – To świat, w który wciągnął mnie tata, gdy byłam jeszcze mała. To jego wielka pasja, która wciągnęła go bez reszty. Jeździłam i do dziś jeżdżę z nim na wystawy i targi. A skoro Dolny Śląsk to miejsce, gdzie w naturalnych warunkach można znaleźć przepiękne okazy kamieni, to dlaczego nie pokazać ich mieszkańcom naszego powiatu – mówi pani Monika.

Na wystawie, do której zgłosiło się kilkunastu wystawców, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Panie – oryginalną biżuterię: minerały połączone z metaloplastyką, bursztyn w drzewie, przepiękne korale z krzemienia pasiastego. Dla hobbystów – okazy minerałów z Dolnego Śląska oraz z całego świata: agaty, opale, ametysty, ciekawe formy kryształów górskich. Z wystawcami będzie można porozmawiać o najciekawszych „skarbach” z ich kolekcji, a także zaczerpnąć wiedzy z dziedziny geologii. To właśnie region Dolnego Śląska należy pod tym względem do najciekawszych nie tylko w Polsce, ale całej Europie.

Przyjdź poczuj magię minerałów i moc przyciągania, dowiesz się tu o sposobie poszukiwania minerałów, posłuchasz niesamowitych historii i poznasz zdrowotną siłę kamieni! – zachęcają organizatorzy.

Prócz tego wystawiać się będą twórczy rękodzieła. Na stoiskach znaleźć będzie można piękne, ręcznie wykonane stroiki, lalki, przedmioty, które mogą sprawić, że wnętrze naszego domu będzie ładniejsze i bardziej przytulne.

Poprzedni artykułPorażka na pożegnanie z własną publicznością [FOTO]
Następny artykułTragedia na drodze