Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ferie w studiu nagraniowym

Ferie w studiu nagraniowym

1

W drodze eliminacji wybierano uczestników nietypowych ferii w gminie Świdnica. Młodzież walczyła o udział w wypoczynku, połączonym z nagraniem piosenek. Udało się 29 osobom, a trzy kolejne są na liście rezerwowej. Warsztaty zostaną zorganizowane w Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Muzyczne ferie w Lubachowie

Pamiątka z muzycznych warsztatów w 2013 roku

Pierwsze, muzyczne zmagania w Lubachowie zorganizowano podczas ferii zimowych w 2013 r. Młodzi artyści, pod okiem Tadeusza Szarwaryna Dariusza Jarosa i Mateusza Gancarczyka, pracowali nad nagraniem muzycznego krążka pt. „Co nam w duszy gra”, na którym znalazło się 11 utworów. Również podczas letniego wypoczynku młodzież wykorzystała ten czas na nagranie świątecznych kolęd i pastorałek. Płyta pt. „Świąteczny czas” była m.in. upominkiem dla mieszkańców gminy Świdnica do „Wieści z Gminy.

 Interesująco zapowiadają się tegoroczne ferie zimowe. Już od 20 stycznia 2014 roku w gminnych placówkach oświatowych trwały wstępne przesłuchania do udziału w zimowych warsztatach wokalnych. O zakwalifikowaniu do udziału w warsztatach decydowało Jury powołane przez Gminny Zespół Oświaty w składzie: Dariusz Jaros (muzyk kompozytor, aranżer), Tadeusz Szarwaryn (muzyk, autor tekstów i piosenek dla dzieci i młodzieży, dyrektor SP w Pszennie), Lidia Bakalarczyk (muzyk, nauczycielka w szkole podstawowej i gimnazjum w Witoszowie Dolnym). Następnie z grupy 50 kandydatów, jury wyłoniło 29 uczestników i 3 rezerwowych do udziału w III Gminnych Warsztatach Wokalnych. Ich realizację zaplanowano w pierwszym tygodniu ferii zimowych,  od17 do 22 lutego br.

 Po wydaniu pierwszych dwóch płyt, które stanowią uwieńczenie pracy młodych wokalistów wzrasta zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży tą formą wypoczynku, połączoną z opracowaniem i nagraniem materiału warsztatowego. Uczestnicy mogą korzystać z mobilnego studia nagrań, które gmina Świdnica pozyskała dzięki unijnym funduszom.