Strona główna Sport Inne Dwa medale świdnickich fighterów

Dwa medale świdnickich fighterów

1

Dzierżoniów gościł 8 lutego zawodników biorących udział w Ogólnopolskim Turnieju Jiu-jitsu NO-GI Fight. Tradycyjnie organizatorem turnieju był Norbert Warchoł z Junior Dzierżoniów, a cał impreza odbyła się w hali dzierżoniowskiego OSIR-u. Zawodnicy z UKS-u Taekwon-do Gryf Świdnica z sekcji MMA wywalczyli dwa medale.

 IMG_1595-3

W zawodach wystartowaliśmy w sześcioosobowym składzie: Tomasz Kowalczyk, Patryk Bryłkowski, Adrian Ziębicki, Marcin Czubacki, Sebastian Manugiewicz i Damian Olszowy, który w ostatniej chwili wskoczył do składu w zamian za Nitaja Stelmacha. Niestety Nitaj, nasz najlepszy chwytacz i jednocześnie klubowy szkoleniowiec w tej dziedzinie rozchorował się tuż przed turniejem. Tak więc nie dość, że wystartowaliśmy okrojonym składem, to jeszcze pozostali zawodnicy pozbawieni byli fachowego wsparcia trenera – relacjonuje kierownik UKS-u Taekwon-do Gryf Świdnica Waldemar Zdebski.

 

Pomimo tych niedogodności dobre przygotowanie techniczne i zgranie zawodników zaowocowało zdobyciem srebra i brązu. Srebrny medal wywalczył junior Adrian Ziębicki, który spisał się rewelacyjnie, wygrywając z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Zdobywcą brązowego medalu natomiast został senior, Marcin Czubacki. – Pozostali zawodnicy ambitnie walczyli do końca jednak ten start muszą zaliczyć na poczet zdobytego doświadczenia – dodał Waldemar Zdebski.

Poprzedni artykułRodzinnie w Rzeczce [FILM]
Następny artykułZabiera nauczycielom, a sam dorabia – posłanka kontra starosta