Strona główna Kultura Dni Świdnicy 2014

Dni Świdnicy 2014

17

Tegoroczne Dni Świdnicy odbędą się tuż przed rozpoczęciem wakacji: 21 i 22 czerwca. Pierwsi potwierdzeni przez Świdnicki Ośrodek Kultury wykonawcy to  Mesajah (reggae/hip-hop) i Małgorzata Ostrowska (rock). Podobnie jak w latach ubiegłych impreza odbędzie się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 Ostrowska

Małgorzata Ostrowska, której występ w niedzielę 22 czerwca zamknie tegoroczną imprezę, określana jest “ikoną polskiego rocka lat 80’tych”. Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu Lombard. W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę “Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana “Gramy!” ukazała się jesienią 2012 roku.

Mesajah rozpocznie występy na głównej scenie w sobotni wieczór 21 czerwca. Artysta jest znany m.in. jako frontman i współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz. W solowej twórczości czerpie z reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że muzyka prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową i zapewniła mu występy m.in. na takich imprezach jak Przystanek Woodstock czy One Love Sound Fest.

Prace nad tegorocznym świętem miasta trwają a ogłoszeni wykonawcy to dopiero początek. Świdnicki Ośrodek Kultury wkrótce przedstawi kolejne zespoły oraz wydarzenia, które urozmaicą imprezę. Szczegółowe informacje można śledzić na stronie organizatora:www.sok.com.pl oraz na stronie wydarzenia w portalu facebook: http://www.facebook.com/events/210863539111012