Strona główna 112 Amatorzy słodyczy i gier

Amatorzy słodyczy i gier

8

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić trzem mieszkańcom Świdnicy za kradzieże. Ich łupem padło 380 czekolad, bomboniery, telefony komórkowe, gry do konsoli PSP oraz portfele. Łączna suma strat  wyniosła blisko 5 tysięcy złotych.

policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności dotyczące kradzieży czekolad i bombonier, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 34-lata. Zatrzymani w ciągu dwóch dni w jednym z dyskontów spożywczych dokonali kradzieży 380 czekolad oraz 14 bombonier na łączną kwotę 1 300 złotych. Część skradzionych słodyczy sprzedali, resztę rozdali znajomym lub zjedli.

Czynności prowadzone przez policjantów pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie trzeciego ze sprawców kradzieży 19- latka ze Świdnicy. W trakcie przesłuchania zatrzymanych 19-latków okazało się, iż na swoim koncie mają także inne kradzieże. 1 sierpnia 2013 roku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy ukradli telefony komórkowe, portfele i gry do konsoli PSP. Łupem złodziei padło 8 gier, 5 telefonów oraz 4 portfele z zawartością dowodów osobistych i kart bankomatowych.  Skradzione przedmioty zostały sprzedane w lombardach na terenie Świdnicy. Skradzionych przedmiotów i słodyczy nie odzyskano.

Poprzedni artykułMedal dla posłanki
Następny artykułGotówka za remonty