Strona główna Bez kategorii Zygmunt Worsa tworzy Wspólny Powiat

Zygmunt Worsa tworzy Wspólny Powiat

22

Na początku stycznia na ręce przewodniczącego Rady Powiatu wpłynęło pismo grupy radnych, w którym informują o nowo powstałym klubie w Radzie Powiatu. W skład Klubu Wspólny Powiat wszedł między innymi Zygmunt Worsa, starosta powiatu świdnickiego. 

worsa (1)

Kwestią czasu było powstanie nowego ugrupowania na politycznej scenie powiatu świdnickiego. Warto przypomnieć, że we wrześniu 2013 roku Zygmunt Worsa zrezygnował z członkostwa we Wspólnocie Samorządowej. Plany Wspólnego Powiatu na przyszłość są jasne. – W nadchodzących wyborach samorządowych chcemy zdobyć większość w Radzie Powiatu. Natomiast osoby, które stworzyły Klub Wspólny Powiat zostaną liderami list – mówi Zygmunt Worsa. Z kolei sam Worsa chce ponownie zostać starostą. Jednak inne źródła mówią o tym, że Worsa planuje start w wyborach bezpośrednich do jednego z gminnych samorządów.

Wspólny Powiat tworzą Daria Kurek, Szczepan Kownacki, Władysław Gołębiowski, Edmund Frączak, Ryszard Gawron, Kazimierz Goździejewski i wspomniany już Zygmunt Worsa. Radni w piśmie deklarują koalicję w Radzie Powiatu z Klubem Radnych Platformy Obywatelskiej, Klubem Radnych Wspólnota Samorządowa Powiatu Świdnickiego i Klubem Radnych Razem dla Powiatu.

Sygnatariusze listu akceptują dotychczasowy skład zarządu powiatu oraz funkcje pełnione przez radnych koalicji. Wyżej wymienieni radni jednocześnie zrezygnowali z członkostwa w Klubie Radnych Wspólnoty Samorządowej Powiatu Świdnickiego, który obecnie tworzą cztery osoby – Sabina Cebula, Tadeusz Zawadzki, Janusz Zieliński i Kazimierz Chajduga.

tepe