Strona główna Kultura WOŚP w Świebodzicach

WOŚP w Świebodzicach

0

 Świebodzicki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak zwykle przygotował mnóstwo atrakcji. Zapraszamy 12 stycznia od godz. 13.00 do hali sportowo-widowiskowej przy ul. Mieszka Starego 6 – zachęca Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

wosp 2012

W programie jest mnóstwo występów szkół i przedszkoli, zaprezentują się także grupy taneczne z Miejskiego Domu Kultury a gośćmi specjalnymi naszego Finału będzie świdnicki zespół Krąg oraz grupa Gram of Happiness, zespół tworzy grupa artystów grających muzykę reaggowo-rockowo. Datki do puszek będzie zbierać 120 wolontariuszy.

Około godz. 18.00 odbędzie się licytacja przedmiotów, przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Oj, będzie się działo.

–  Mamy mnóstwo fantastycznych przedmiotów, gadżety Orkiestry, niesamowite, wiekowe radio, przekazujące tylko dobre wiadomości – które podarował na licytację burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, honorowy patron Finału – wylicza Zofia Marek, szefowa świebodzickiego Sztabu. – Narty biegowe i kaski rowerowe od pana Ryszarda Sosika, taty wspaniałego, nieżyjącego już kolarza Pawła Sosika; będzie można wylicytować piękne witraże autorstwa Barbary Morki, biżuterię, obrazy a także grillowanie z szefową Sztabu – termin do uzgodnienia. Dla lubiących ruch i sport jest godzina osobistego treningu z naszym mistrzem kulturystyki Mateuszem Brzuchaczem, z kolei MKS Victoria funduje trening z drużyną seniorów.

Orkiestra już drugi rok gra nie tylko dla najmłodszych, ale także dla seniorów. Dlatego kolejny razk w działania orkiestrowe mocno włączył się świebodzicki Szpital Mikulicz. Jednym z „gadżetów” do wylicytowania będzie ufundowany przez placówkę pakiet opieki dla seniora: diagnostyka plus zabiegi rehabilitacyjne. Porad w zakresie opieki zdrowotnej dla seniorów będzie w trakcie Finału udzielał ordynator oddziału geriatrycznego w placówce, doktor Robert Bywalec.

Nowością podczas tegorocznego Finału będzie zbiórka krwi. Zbiórka odbędzie się w siedzibie Sztabu (Gimnazjum nr 2) w godzinach 12.00 – 16.00, będzie prowadzona we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

W ubiegłym roku w Świebodzicach zebrano ponad 42 tys. zł.

***

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostaną zebrane podczas 22.Finału WOŚP po rozmowach z prof. dr hab. med. Piotrem Kalicińskim – krajowym konsultantem ds. chirurgii dziecięcej, zamierza kupić m.in.:

 – wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci,

– RTG przyłóżkowe,

– RTG z ramieniem C i monitorem,

– radiologiczne stacje diagnostyczne,

– aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler

 W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostaną zebrane podczas 22. Finału WOŚP na doposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

W 2013 roku część sprzętu zakupionego w ramach 21. Finału trafiła m. in. do naszego Szpitala Mikulicz.