Strona główna Polityka Tysiąc podpisów przeciwko Kongresowi Regionów

Tysiąc podpisów przeciwko Kongresowi Regionów

33

Na przełomie grudnia i stycznia działacze Prawa i Sprawiedliwości zainicjowali akcję zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie wyrażenia społecznego sprzeciwu wobec planowanej organizacji V Ogólnopolskiego Kongresu  Regionów ze środków budżetowych miasta. Po wstępnej weryfikacji zebranych do tej pory kart okazało się, że podpisało się już pod nim ponad 1000 pełnoprawnych mieszkańców Świdnicy.

kongres 1

Statut Miasta dopuszcza możliwość złożenia uchwałodawczej inicjatywy obywatelskiej popartej przez co najmniej 200 mieszkańców Świdnicy. Już teraz wyrażone poparcie przeciwko organizacji Kongresu Regionów ze środków finansowych gminy jest pięciokrotnie wyższe, a zbiórka podpisów trwa nadal- mówi Łukasz Apołenis, sekretarz PiS w regionie wałbrzyskim.

Radny Rady Miejskiej w Świdnicy, Robert Garstecki, który przewodniczy partii  w mieście zauważa, że w akcję przeciwko Kongresowi Regionów zaangażowało się wielu wolontariuszy. Żadna dotychczasowa inicjatywa obywatelska nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Ludzie nie boją się podpisywać listy poparcia, a pojawiają się kolejne osoby, które bezinteresownie chętnie angażują się w zbiórkę– podkreśla radny PiS.

Nie ma jeszcze oficjalnej informacji PiS w sprawie terminu złożenia projektu uchwały w Urzędzie Miejskim w Świdnicy. Mieszkańcy miasta, którzy są zainteresowani wsparciem projektu obywatelskiego mogą zwrócić się do biura poseł Anny Zalewskiej,  która wyraziła poparcie dla tej obywatelskiej inicjatywy.

/komunikat PiS/

Ogólnopolski Kongres Regionów, współorganizowany przez miasto Świdnicę i wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska miał już 4 edycje. Jest to kilkudniowe spotkanie samorządowców i przedsiębiorców. W 2013 roku zorganizowano 6 sesji plenarnych i 56 dyskusji panelowych. Miasto rocznie przeznacza na organizację kongresu ok. 250 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułGimnazjaliści i afrykański wolontariat
Następny artykuł17- miesięcznego dziecka nie udało się uratować