Strona główna Sport Piłka nożna Polonia rozbiła IV-ligowca

Polonia rozbiła IV-ligowca

0

Z bardzo dobrej strony pokazali się piłkarze Polonii Świdnica podczas pierwszego meczu kontrolnego w 2014 roku. Drużyna Jarosława Lato pewnie pokonała na obiekcie przy ulicy Śląskiej IV–ligowy LKS Stary Śleszów 6:2.

polonia

Wynik spotkania otworzył już w 5. minucie Kopernicki. Do przerwy mieliśmy jednak remis, po tym jak niefortunnie piłkę do naszej bramki strzeżonej przez Wójcika wpakował Marszałek. Po zmianie stron nasza przewaga nie podlegała już żadnej dyskusji. Biało-zieloni co rusz poważnie zagrażali golkiperowi przyjezdnych, lecz z prowadzenia 2:1 chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony cieszyli się przeciwnicy. Do remisu doprowadził Fojna skutecznie wykorzystując jedenastkę, a chwilę później ten sam zawodnik wyprowadził naszą ekipę na prowadzenie. Kolejne trafienia były udziałem Grzegorza Borowego i Skowrońskiego. Pierwszy popisał się efektownym strzałem z rzutu wolnego, drugi wykończył świetne dogranie z lewego skrzydła od Kukli. Rezultat ustalił na chwilę przed zakończeniem starcia Grzegorz Borowy pewnie wykorzystując rzut karny.

Polonia Świdnica – LKS Stary Śleszów 6:2 (1:1)

Polonia: Wójcik, Truszczyński, Chrapek, Marszałek, Luber, Fojna, G. Borowy, Jaros, Miętkiewicz, Tobiasz, Kopernicki oraz Stitou, Wierzyk, Sz. Borowy, Kukla, Skowroński