Strona główna Bez kategorii Pełna Odpowiedzialność

Pełna Odpowiedzialność [FOTO]

22

Być, nie mieć. Pod takim hasłem świdnicka Platforma Obywatelska idzie do wyborów samorządowych. Ugrupowanie cały czas zdaje sobie sprawę, jak ważne są ich działania, dlatego biorą za nie pełną odpowiedzialność.

PO spotkanie8

Tradycją stało się już, że pod koniec stycznia świdnicka Platforma Obywatelska gromadzi się na spotkaniu opłatkowo-noworocznym. Wczoraj, 30 stycznia gościem specjalnym był Jacek Protasiewicz, eurodeputowany Parlamentu Europejskiego. W spotkaniu uczestniczyła również posłanka Katarzyna Mrzygłocka i wicestarosta Alicja Synowska. Choć na spotkaniu było obecnych zaledwie kilkudziesięciu członków PO, to jak podkreślał Arkadiusz Sobczak – nie w ilości, ale w jakości jest siła.

Wchodzimy w dwuletni maraton wyborczy. Chcemy, aby jednoczył nas cel. Chcemy zachować ludzką twarz – mówił Robert Jagła, przewodniczący powiatowej PO. Z kolei Jacek Protasiewicz, szef dolnośląskich struktur PO podkreślał, że droga Platformy Obywatelskiej ma być wspólna. – Do polityki przyszliśmy nie po to żeby mieć, ale po to żeby służyćsłużyć drugiemu człowiekowi – mówił Protasiewicz. Eurodeputowany swoje słowa skierował także do obecnego na spotkaniu biskupa diecezji świdnickiej Ignacego Deca. – Nie raz będziemy zasługiwali na mocne słowa, ale niech ta krytyka będzie taka ojcowska – mówił Protasiewicz. Ignacy Dec zapewniał, że modli się o premiera Donalda Tuska i o cały Rząd.

Alicja Synowska w swoim przemówieniu podkreślała jak ważna jest odpowiedzialność, która spoczywa na rękach Platformy Obywatelskiej. – Naszym hasłem jest pełna odpowiedzialność i chcemy tę odpowiedzialność wziąć na swoje ręce. Chcemy służyć mieszkańcom. Mamy wielką energię. Stać nas na liderowanie w powiecie, gminach i tutaj w Świdnicy – mówiła Synowska, która w wyborach samorządowych ma ubiegać się o funkcję prezydenta Świdnicy.

Po krótkich przemówieniach przyszedł czas na życzenia indywidualne i chwilę refleksji.

tepe

Poprzedni artykułUkradli misie i lalki
Następny artykułŚwidnica z budżetem na 2014