Strona główna Sport Paweł Fajdek trzecim sportowcem 2013 roku!

Paweł Fajdek trzecim sportowcem 2013 roku!

2

Ubiegły 2013 rok należał z pewnością do Pawła Fajdka, wychowanka UKS-u Zielony Dąb Żarów. Nasz młociarz sięgnął w sierpniu w Moskwie po złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata, zostając najmłodszym w historii mistrzem globu w konkurencji rzutu młotem. To nie wszystko, Paweł zwyciężył również w Challenge’u IAAF i sięgnął po złoto uniwersjady. Fantastyczne wyniki znalazły uznanie w oczach kibiców, którzy głosowali na Fajdka w 79. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca 2013 roku, tak mocno, że wywindowali go na podium!

Fajdek

FOTO: Facebook

Ostateczne wyniki głosowania poznaliśmy podczas sobotniej Gali Mistrzów Sportu. Paweł Fajdek uplasował się na świetnym trzecim miejscu ustępując jedynie polskim gwiazdom dyscyplin zimowych: Justynie Kowalczyk, która zwyciężyła po raz piąty z rzędu i Kamilowi Stochowi. Za plecami Pawła uplasowała się natomiast cała plejada znakomitych sportowców: Agnieszka Radwańska (tenis), Robert Lewandowski (piłka nożna), Robert Kubica (rajdy samochodowe), Bartłomiej Bonk (podnoszenie ciężarów), Anita Włodarczyk (rzut młotem), Jerzy Janowicz (tenis) oraz Jarosław Hampel (żużel). Poza najlepszą dziesiątką uplasowali się: Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie), Zbigniew Bródka (łyżwiarstwo szybkie), Konrad Czerniak (pływanie), Monika Hojnisz (biathlon), Sebastian Kawa (szybownictwo), Radosław Kawęcki (pływanie), Paweł Korzeniowski (pływanie), Michał Kwiatkowski (kolarstwo), Rafał Majka (kolarstwo), Beata Mikołajczyk i Karolina Naja (kajakarstwo), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Krystyna Pałka (biathlon), Marta Walczykiewicz (kajakarstwo), Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (boks), Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka i Katarzyna Bachleda-Curuś (łyżwiarstwo szybkie)

Paweł Fajdek niestety nie mógł uczestniczyć osobiście w Gali Mistrzów Sportu, a nagrodę w jego imieniu odebrał jego menedżer Czesław Zapała. Nasz młociarz solidnie przygotowuje się bowiem już do nowego sezonu podczas zgrupowania w Republice Południowej Afryki. Miejmy nadzieję, że 2014 rok będzie równie udany dla naszego mistrza świata i podczas najważniejszej w tym sezonie imprezy – sierpniowych mistrzostw Europy w Zurychu wystąpi on znów w roli głównej. W ubiegłym roku żarowianin trafił z formą idealnie i pobijając swój rekord życiowy (81 metrów i 97 centymetrów) już w pierwszej próbie zostawił rywali daleko w tyle i sięgnął w Moskwie po złoty medal mistrzostw globu.

Złoty rzut Pawła Fajdka w Moskwie:

 

 

Wyniki 79. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca 2013 roku

 

Najlepsza dziesiątka sportowców

1. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)

2. Kamil Stoch (skoki narciarskie)

3. Paweł Fajdek (rzut młotem)

4. Agnieszka Radwańska (tenis)

5. Robert Lewandowski (piłka nożna)

6. Robert Kubica (rajdy samochodowe)

7. Bartłomiej Bonk (podnoszenie ciężarów)

8. Anita Włodarczyk (rzut młotem)

9. Jerzy Janowicz (tenis)

10. Jarosław Hampel (żużel)

 

Animator Sportu Masowego:

Julian Gozdowski, komandor honorowy Biegu Piastów

Drużyna Roku: 

Vive Targi Kielce, piłka ręczna

Trener Roku:

Łukasz Kruczek, trener polskiej kadry skoczków narciarskich

Odkrycie Roku:

Drużyna polskich skoczków narciarskich

Impreza Roku:

Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach

Mecenas Polskiego Sportu:

Lotto

Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny:

Mateusz Michalski, lekkoatletyka – sprint na 100 i 200 metrów

Ambasador Polskiego Sportu:

Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne

Impreza Masowa Roku:

Maraton Warszawski

Superczempioni:

Tomasz Kucharski, wioślarstwo

Waldemar Marszałek, sporty motorowodne

Szymon Kołecki, podnoszenie ciężarów