Strona główna Kultura Na ile zagrała Wielka Orkiestra w Świdnicy?

Na ile zagrała Wielka Orkiestra w Świdnicy?

6

Światełko do nieba – efektowny pokaz fajerwerków z dachu Galerii Świdnickiej, zakończyło całodniową zbiórkę na rzecz dziecięcych oddziałów ratunkowych i oddziałów geriatrycznych. Świdnica przez cała niedzielę grała razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas 22. Finału.

ork 1

W tym roku siły połączyły trzy sztaby: Świdnickiego Ośrodka Kultury, Galerii Świdnickiej i Teletop Sudety. Na ulicach miasta wolontariusze zbierali datki do 95 orkiestrowych puszek. Obyło się bez przykrych incydentów. Świdniczanie od 10.00 do 16.00 bawili się na Rynku, gdzie przygotowano widowiskowe pokazy samochodowe i motocyklowe, była również wojskowa musztra, pojazd z Muzeum Broni i Militariów, ciepła zupa i ciasto. Od 16.00 orkiestra grała w Galerii Świdnickiej. Tłumy zgromadziły się przed sceną, gdzie występowały zespoły taneczne, a główna atrakcja okazały się licytacje. Uczestnicy głęboko sięgali do portfeli – np. lot balonem wylicytowano za aż 1200 złotych! Licytacje do późnej nocy będą trwały w lokalnej telewizji.

Dane w tej chwili są bardzo niepełne. Zliczona została zawartość 60 puszek. Było w nich 29 617, 63 zł. Ta suma na pewno będzie zdecydowanie wyższa. O ostatecznych efektach będziemy informować.

Zdjęcia Łukasz Kufner