Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Jest hala, będzie basen

Jest hala, będzie basen

0

Nowoczesny obiekt sportowy w Witoszowie Dolnym ma już 5 lat. W planach władz gminy Świdnica jest również budowa basenu.

Wójt Gminy Teresa Mazurek podczas wizytacji hali z okazji 5-lecia jej działalaności (pobyt w siłowni)

Budowę pełnowymiarowej hali sportowej z boiskiem do piłki ręcznej przy kompleksie oświatowym w Witoszowie Dolnym rozpoczęto w drugiej połowie 2006 roku. Inwestycja realizowana była etapami. Zadanie obejmowało budowę obiektu o całkowitej powierzchni 2075,5m2 , z czego sama hala ma 1015 m2 powierzchni. Obok hali powstały pomieszczenia towarzyszące – siłownia, sala do squasha, sala do fitnessu, pokój masażu, świetlica, bufet oraz pomieszczenia zaplecza hali – magazynek, szatnie, sanitariaty i natryski, pomieszczenia trenerów.

Po godz. 16.00, kiedy uczniowie centrum oświatowego w Witoszowie Dolnym kończą zajęcia, hala sportowa wynajmowana jest komercyjnie. Każdego dnia odwiedza ją średnio 200 osób. – Obiekt zyskał już uznanie wśród sportowców Dolnego Śląska. Tylko w ostatnim roku na hali w Witoszowie Dolnym odbyło się blisko 40 imprez o zasięgu powiatowym i wojewódzkim – podkreślał Leszek Noworól z GLKS Świdnica.

– Każdy może znaleźć coś dla siebie. A niebawem będzie jeszcze basem. Zaczyna się nowy okres programowania na lata 2014-2020. Mieszkańcy oczekują od nas wielu inwestycji pro-społecznych. Dlatego już teraz szukamy środków i sposobów realizacji tego przedsięwzięcia. Nauką pływania chcielibyśmy objąć wszystkie dzieci z ternu gminy, a szczególnie uczniów uczęszczających do naszych szkół. Czy będzie to raz w m-cu, czy częściej, zobaczymy. Ważne jest, aby niwelować wady podstawy, bo po próchnicy zębów jest to najczęstsza wada wśród uczniów w wielu polskich szkołach, w tym również w naszej gminie. Popołudniami basen będzie udostępniany komercyjnie, tak aby obniżyć koszty eksploatacji. Decyzję już podjęliśmy i nie boimy się wyzwań. Inwestycja z pewnością będzie „szyta” na miarę naszych możliwości – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.