Strona główna Sport Siatkówka Gospodarze bezkonkurencyjni

Gospodarze bezkonkurencyjni

1

Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy poszli śladem swoich koleżanek ze szkoły i wygrali zawody mini-siatkarskich czwórek. Drużyna jedynki tym samym awansowała do dalszych szczebli rozgrywek grając w składzie: Bartłomiej Grobelny, Mikołaj Chruszcz, Damian Kasprzak, Sebastian Kucharski, Jędrzej Glinka, Michał Podolak, Patryk Zieliński, Mariusz Fitrzyk, Jakub Filipczak, Jakub Jęczmień.

osir

Turniej z pięcioma zgłoszonymi drużynami odbył się w czwartek, 22 stycznia w hali na osiedlu Zawiszów przy SP 1. Zespoły rywalizowały na boiskach o wymiarach 7 x 7 metrów i wysokości siatki 2,30m grając systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Zawody rozgrywane są według zasady: dziesięcioosobowa drużyna w pierwszym secie gra pierwszą czwórką plus zawodnik rezerwowy, natomiast w drugiej partii pozostali uczniowie. Mniejsze boisko i niższa siatka pozwala na dostosowanie możliwości uczniów szóstych klas do gry w siatkówkę. Jednocześnie wprowadza się już tu zasadę gry i ataku z tzw. drugiej linii, czego nie ma w trójkach i dwójkach, czyli u klas piątych i czwartych.

Podsumowując turniej najlepszym zespołom wręczono pamiątkowe dyplomy i medale oraz wyróżniono dyplomami najlepszych zawodników w swoich reprezentacjach. Zostali nimi: Damian Kasprzak (SP 1), Oskar Jochymek (SP 4), Dominik Ćwiek (SP 6), Dominik Piła (SP 315).

Końcowa klasyfikacja /z punktacją do współzawodnictwa szkolnego/:

1. SP 1 – 10 pkt

2. SP 6 – 8 pkt

3. SP 4 – 7 pkt

4. SP 315 – 6 pkt

5. SP 105 – 5 pkt