Strona główna Bez kategorii Dziesiąty polonez na Rynku

Dziesiąty polonez na Rynku

1

Na szczęście zakładają coś czerwonego i chowają do kieszeni miniaturowe słoniki, ale od lat to nie jedyny sposób na zaklinanie dobrego wyniku podczas egzaminu dojrzałości. Powodzenie ma zapewnić także wspólnie odtańczony na świdnickim Rynku polonez. Kilkaset par stanie do tańca już dzisiaj w samo południe.

polonez świdnicki (38)

Pomysł zainicjował i koordynuje Zespół Szkół Mechanicznych, wspierany przez Marię i Wojciecha Skiślewiczów, choreografów Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” oraz Świdnicki Ośrodek Kultury. Na parkiecie pod gołym niebem staną uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu i można się spodziewać, że pierwsze pary poprowadzą starosta oraz prezydent miasta, którzy nad Polonezem Maturzystów jak co roku objęli honorowy patronat. Obok maturzystów zatańczą także dyrektorzy i nauczyciele.

Par może być, podobnie jak przed rokiem, aż 500. Tego samego dnia zatańczą w Łowiczu, Zakopanem i Kartuzach uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z zaprzyjaźnionych powiatów – kartuskiego, łowickiego i tatrzańskiego.

Wszystkich świdniczan organizatorzy zapraszają do kibicowania przyszłym maturzystom. X Polonez Maturzystów zabrzmi na świdnickim Rynku w czwartek, 16 stycznia o godzinie 12.00.

asz