Strona główna Temat dnia Wigilia wszystkich świdniczan

Wigilia wszystkich świdniczan [FOTO/VIDEO]

2

Był gorący barszcz, serwowany jak zawsze przez świdnickich harcerzy, sianko na wigilijny stół od portalu Swidnica24.pl, żywa szopka, świąteczne przedstawienie gminy Świdnica, opłatek i przede wszystkim życzenia. Mimo że nie spadł śnieg, pięknie oświetlony Rynek i tłumy mieszkańców wystarczyły, by poczuć świąteczną atmosferę.

IMG_7731

Po pełnej wydarzeń Świdnickiej Kolędzie 21 grudnia na Rynku spotkali się mieszkańcy Świdnicy i powiatu świdnickiego. Komendant Hufca ZHP Piotr Pamuła obdarował Betlejemskim Światłem Pokoju. Wicestarosta Alicja Synowska, prezydent Wojciech Murdzek, przewodnicząca Rady Miejskiej w Świdnicy Joanna Gadzińska, wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wszystkim mieszkańcom złożyli życzenia. O istocie świąt Bożego narodzenia przypomnieli reprezentanci trzech wyznań – ks. Waldemar Pytel z parafii ewangelicko-augsburskiej, ks. Piotr Nikolski z parafii prawosławnej i biskup Adam Bałabuch, reprezentujący Kościół katolicki. Spontanicznie życzenia przez mikrofon wszystkim zgromadzonym złożył także anonimowy świdniczanin.

Wcześniej goście wieczoru obejrzeli widowisko „Światło Zbawiciela”, którego autorka była Magdalena Szarwaryn. Historię o narodzeniu Dzieciątka Jezus już po raz siódmy przedstawili pracownicy i samorządowcy gminy Świdnica.  Całość  ubarwiły wokalnie dzieci i młodzież ze szkół gminnych, przeplatając widowisko autorskimi pastorałkami Tadeusza Szarwaryna, w aranżacji Dariusza Jarosa.

Wigilię wszystkich świdniczan zakończył najbardziej wzruszający moment, gdy wszyscy dzielili się opłatkiem.