Strona główna Sport Piłka nożna W Lubinie strzelali głównie świdniczanie

W Lubinie strzelali głównie świdniczanie

0

Aż pięć bramek padło w meczu zespołów z dolnych rejonów tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Zagłębie Lubin pokonało Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2, a główną rolę odegrali piłkarze rodem ze Świdnicy Arkadiusz Piech oraz Fabian Pawela.

piłka nożna - uniwersalne

Wynik spotkania miał niebagatelne znaczenie, gdyż obie ekipy wspólnie z Widzewem Łódź znajdują się na dnie ligowej hierarchii. Mecz dobrze ułożył się dla lubinian, którzy w 30. minucie po uderzeniu Piecha wyszli na prowadzenie, a tuż po zmianie stron na 2:0 podwyższył Przybecki. Goście nie rezygnowali strzelając w 51. minucie bramkę kontaktową. Do odbitej przez Ptaka piłki dopadł Pawela zmniejszając dystans do gospodarzy. Kilkanaście minut później ponownie dał o sobie znać Piech pokonując bramkarza Podbeskidzia strzałem z 16 metrów. W końcówce spotkania bielszczanie zmniejszyli rozmiary porażki po golu Slobody.