Strona główna Wydarzenia Świdnica Uzbierali „Górę Grosza”

Uzbierali „Górę Grosza”

3

Plączące się zwykle po kieszeniach drobne monety mają wielką moc. Zaledwie 2 tygodnie wystarczyło uczniom Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy, by uzbierać  pokaźną kwotę, która wesprze dzieci w trudnej sytuacji.

gora grosza

„Szóstka” włączyła się do XIV  edycji Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza, którą corocznie organizuje Towarzystwo Nasz Dom.  – Akcję zainicjowaliśmy w dniu 25 listopada a finał miał miejsce 6 grudnia. Szczególne zaangażowanie w zbieranie groszy wykazały dzieci z klas młodszych, które pod opieką wychowawczyń sprawnie zorganizowały i przeprowadziły Górę Grosza na terenie naszej szkoły – piszą z duma nauczyciele. – Zrozumienie szlachetnej idei akcji i wspólne działania naszych uczniów przyniosły wymierny efekt w postaci góry grosza  usypanej z 11 tysięcy 763 monet o wartości 465 złotych, które zasilą konto Towarzystwa Nasz Dom i pozwolą na zrealizowanie choćby jednej potrzeby czy marzenia jego podopiecznych. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom za każdy grosik, który trafił do naszej skarbonki. Jeszcze raz udowodniliśmy, jak wrażliwe i ofiarne  serca  mają nasi uczniowie.

Zebrane środki, tak jak w latach ubiegłych, zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych domów zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Organizacji zbiórki monet na terenie szkoły podjęli się uczniowie z klasy IIa oraz IIIa. Opiekę nad akcją Góra Grosza sprawowały Beata Winnicka Hul  i Elżbieta Rasiewicz.

Poprzedni artykułPoszukiwany właściciel agresywnych owczarków
Następny artykułŚwidnicka Kolęda w pełni [PROGRAM]