Strona główna Bez kategorii „Trzecia be” dla Hospicjum

„Trzecia be” dla Hospicjum

1

Alchemicy mają otwarte serca, w ubiegłym roku zagrali dla WOŚP-u, a teraz grają dla Hospicjum w Świdnicy, które od 20 lat ma swoją siedzibę przy ul. Grodzkiej w Świdnicy.

trzecia b 2

Zapraszamy Państwa na wyjątkową, wielopokoleniową „wywiadówkę” do sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Obecność Rodziców z Dziećmi wręcz pożądana! Będziemy uczestniczyć w kilku wyreżyserowanych lekcjach z klasy Mikołajka, który stał się już kultową postacią dla dzieci, młodzieży, ale i dorosłych. Inspiracja tekstem Sempe i Gościnnego zaowocowała dynamicznym, nieprzewidywalnym jak lekcja, spektaklem osadzonym w realiach szkolnych. I jak to w prawdziwej „budzie” bywa: urwisy przekomarzają się z prymusami, inspektorzy stresują uczniów i ciało pedagogiczne a dzienniczki uczniowskie „Naszej Trzeciej be” wypełniają  się uwagami. Mimo to zapewniamy, że to spotkanie ze szkołą ucieszy nas wszystkich tak jak „szóstka z uśmiechem” otrzymana z ulubionego przedmiotu.

Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Marta Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

Reżyseria i adaptacja tekstu: Juliusz Chrząstowski
Ruch sceniczny: Tomasz Dajewski
Scenografia: Robert Kukla

GRAMY: 11.01.2014 o godz.17.30 w sali teatralnej ŚOK, bilet 10 zł. Sprzedaż prowadzi Informacja Turystyczna w Świdnicy, Rynek, tel.748520290. Ponadto przed i po spektaklu wolontariusze z Hospicjum będą zbierać datki do puszek.

Zespół Alchemii Teatralnej

Poprzedni artykułNIFCO wspiera dzieci
Następny artykułOrszak Trzech Króli po raz drugi