Strona główna Temat dnia Szczęśliwego Nowego Roku!

Szczęśliwego Nowego Roku!

7

Bez względu na to, czy wybierają się Państwo na bal, czy zamierzają tę ostatnią noc 2013 roku spędzić z przyjaciółmi albo po prostu w domu, życzymy szampańskiej zabawy!

fajerwerki, foto KSJ 2

Jaki był kończący się rok? Na pewno zapisze się w historii Świdnicy jako data ponownego uruchomienia połączenia kolejowego z Wrocławiem i otwarcia po generalnym remoncie dworca Świdnica Miasto. Nie wszystko jednak się powiodło. Nadal nierozwiązany zostaje problem wysypiska przy ulicy Kopernika, nie udało się także zakończyć budowy małej obwodnicy miasta, nie doszło do oczekiwanej budowy fabryk koncernu cukierniczego Lotte. Po stronie plusów – mimo spowolnienia gospodarczego niezła kondycja świdnickich zakładów, w tym zatrudnienia w Pafalu i zapowiedź rozbudowy NIFCO. Miasto omijały na szczęście katastrofy naturalne.

Oby 2014 przyniósł wzrost koniunktury gospodarczej, podwyżki i nowe, ważne dla mieszkańców inwestycje. Oby mieszkańcy powiatu świdnickiego  coraz lepiej czuli się we własnych miejscowościach i przybywało dobrych perspektyw dla młodych ludzi. I oby portal Swidnica24.pl mógł przekazywać jak najwięcej dobrych wiadomości.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Zespół redakcyjny i wydawca