Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzice z budżetem na 2014 rok

Świebodzice z budżetem na 2014 rok

0

Gmina Świebodzice jako jedna z pierwszych w powiecie świdnickim przyjęła uchwałę budżetową na 2014 rok. 

budzet Świebodzice

Dochody budżetu w przyszłym roku planowane są na poziomie 68.576.674 zł, w tym dochody bieżące to 60.071.274 zł. Wydatki opiewają na kwotę 71.282.074 zł, w tym wydatki majątkowe czyli przeznaczone na inwestycje to 12.784.000 zł.

W przyszłorocznym budżecie założono deficyt w wysokości 2.705.400 zł, który zostanie pokryty pieniędzmi uzyskanymi z emisji papierów wartościowych. Przyszłoroczny budżet jest nastawiony na kontynuację rozpoczętych w tym roku zadań, ale będzie także sporo nowych przedsięwzięć.

Rozpocznie się budowa lotniska dyspozycyjnego, a także największa przyszłoroczna inwestycja – budowa sieci wodno-ściekowej w tych rejonach miasta, które nie zostały objęte programem ISPA, realizowanym w latach 2007-2010 przez Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji. Gmina przeznacza na to zadanie łącznie prawie 6 mln zł. Warto przypomnieć, że na jeden z projektów, dotyczący uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w rejonie takich ulic, jak Jeleniogórska, Sikorskiego, Ofiar Oświęcimskich czy Mikulicza, Świebodzice otrzymały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości ponad 3 mln zł. Umowa o finansowaniu zostanie podpisana w siedzibie WFOŚ we Wrocławiu w piątek, 20 grudnia.

Będzie także kontynuowana przebudowa drogi wojewódzkiej w kierunku Strzegomia, którą realizuje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, a Gmina Świebodzice znacząco partycypuje w kosztach tej modernizacji.

Uchwałę poparło 13 radnych, 8 się wstrzymało od głosu, nie było głosów przeciwnych.

 

Poprzedni artykułŻywa szopka już w sobotę
Następny artykułKolejne „tak” dla Aglomeracji Wałbrzyskiej