Strona główna Sport Inne Świdniczanie widoczni na bokserskiej mapie Polski

Świdniczanie widoczni na bokserskiej mapie Polski

1

Zbliża się koniec roku więc czas na małe podsumowanie występów pięściarzy Boks Polonii Świdnica. To był udany rok, nasze zawodniczki i zawodnicy zdobyli w sumie osiem medali mistrzostw Polski.

 boks1

W kategorii młodzików Wojtek Pudłowski zdobył srebro i tytuł wicemistrza Polski. W kategorii kadet medale brązowe przypadły: Angelice Świeżej, Jessice Sionko oraz Mateuszowi Lewandowskiemu. Klaudia Markocka i Katarzyna Major to brązowe medalistki mistrzostw Polski juniorek, a Kinga Czech została wicemistrzynią Polski w kategorii młodzieżowej. Seniorów, a raczej seniorki reprezentowała Paulina Zdanowicz, która zdobyła brązowy medal na finałach mistrzostw Polski.

Czy to spory dorobek? Nie wiem, dla niektórych jest mały, ale im zawsze będzie mało! Wiem jedno, nie było tu żadnej kalkulacji z mojej strony i wystawiania zawodników tylko po to, żeby zdobyć „cenne punkty”, a co za tym idzie pieniążki z Ministerstwa Sportu. Wszystkie moje zawodniczki i zawodnicy walczyli tak jak tylko potrafili i jestem z nich dumny! Jestem dumny też z tych, którym się nie udało i wiem jedno – jak nie w tym roku, to w następnym, tylko trzeba w to wierzyć. Kadra Dolnego Śląska, której jestem koordynatorem od czerwca tego roku radziła sobie również nie najgorzej. Kadeci to 3 medale dziewcząt i 7 medali chłopców, młodzicy to aż 9 medali i drugie miejsce w klasyfikacji okręgów w Polsce, czego PZB do tej pory nie sprostował, mimo moich licznych interwencji. Dziękuję przede wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, dziękuję wszystkim współpracującym trenerom i życzę Wam, ale i sobie, aby przyszły rok nie był gorszy. Pozdrawiam i spokojnych Świąt – mówi Mariusz Kuc, trener Boks Polonii Świdnica.

Poprzedni artykułZarażony wirtualną bakterią
Następny artykułKolędy i pastorałki w III LO [VIDEO]