Strona główna Sport Inne Srebro dla Nitaja Stelmacha

Srebro dla Nitaja Stelmacha

1

Zawodnik UKS-u Taekwondo Gryf Świdnica z sekcji MMA Nitaj Stelmach wywalczył tytuł wicemistrza kraju w kategorii wagowej do 96kg podczas odbywających się we Wrocławiu Mistrzostw Polski juniorów w MMA „Almma 49”.

 Nitaj Stelmach

Zawody rozegrano na wrocławskim AWF-ie przy udziale najlepszych zawodników z Polski, a same pojedynki były toczone w oktagonie. Nitaj dla którego te zawody były uwieńczeniem ponad rocznych przygotowań i startów w walkach na różnych zasadach, zaprezentował wszechstronne przygotowanie techniczne i dużą odporność psychiczną. Pierwszą walkę wygrał zdecydowanie w stójce technikami ręcznymi, doprowadzając swojego przeciwnika do stanu uniemożliwiającego mu dalsze kontynuowanie pojedynku. W drugiej walce nasz zawodnik trafił na niepokonanego jeszcze na zasadach MMA zawodnika z Bytomia i po prawie pięciominutowym pojedynku musiał odklepać duszenie gilotynowe.

Najbliższe plany Nitaja, to Mistrzostwa Polski NO-Gi tym razem już w kategorii seniorów i Mistrzostwa Polski light contact, po których nasz zawodnik robi sobie kilkumiesięczną przerwę w startach, aby spokojnie przygotować się do matury i dostać na studia na wrocławski AWF – mówi trener Waldemar Zdebski.