Strona główna Wydarzenia “Sercowa” Wigilia pod własnym dachem

“Sercowa” Wigilia pod własnym dachem

0

Nie zabrakło hojnych Mikołajów z setką prezentów, występów utalentowanych wokalistów z zespołu “Serduszka”, miłych gości, pysznych potraw i życzeń. Tylko miejsce było inne. Po raz pierwszy od wielu lat podopieczni i przyjaciele Stowarzyszenia Przyjaciół dzieci Chorych “Serce” spotkali się przy świątecznym stole we własnej siedzibie.

15

– Byliśmy trochę bezdomni i dziękujemy za gościnę w ubiegłych latach właścicielom Hotelu “Park”. Czas jednak pochwalić się naszym własnym domem, jakim jest Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej przy ulicy Kościelnej – tłumaczył Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka i założyciel stowarzyszenia. Wtórowała mu Iwona Maciejewska, obecna prezes “Serca”. Pod imponującą choinką usiedli bohaterowie wieczoru – ponad 60-cioro dzieci, które na co dzień znajdują w “Sercu” wsparcie. Wśród gości pojawili się m.in. Eugeniusz Kępa i Jerzy Franckiewicz, kawalerowie Orderu Uśmiechu i stali darczyńcy, poseł Katarzyna Mrzygłocka, burmistrz Żarowa Leszek Michalak, wójt Marcinowic Jerzy Guzik, Joanna Gadzińska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Świdnicy, wolontariusze i sympatycy. Światełkiem Betlejemskim podzielił się Piotr Pamuła, komendant Hufca ZHP w Świdnicy. Wzruszenia i zaskoczenia nie krył Mariusz Barcicki, radny Rady Miejskiej w Świdnicy, którego spotkała miła niespodzianka. Marek Michalak wręczył radnemu nadany przez prezydenta RP Brązowy Medal Zasługi za działalność na rzecz ochrony zabytków.

Niespodziankę sprawiły także same dzieci, które dla wszystkich gości przygotowały własnoręcznie zdobione bombki, a dla szczególnych przyjaciół – prezenty. Jak co roku piękny koncert przygotował zespół “Serduszka”. Najbardziej jednak oczekiwana postacią był św. Mikołaj. Oczywiście nie zawiódł. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe prezenty – dokładnie takie, o jakie poprosiły w listach do świętego.

asz