Strona główna Wydarzenia Świebodzice Nowa fabryka, nowe miejsca pracy

Nowa fabryka, nowe miejsca pracy

18

Firma Segepo-Refa kilka uroczyście uruchomiła swój zakład w Świebodzicach. Nowoczesna hala produkcyjna zlokalizowana jest w podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. To jeden z największych pracodawców w naszej Podstrefie, firma zadeklarowała zatrudnienie 100 nowych pracowników – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

otwracie segepo (1)

Segepo rozpoczęło inwestycję w 2012 roku, kupując od miasta działkę w podstrefie Świebodzice. Powstała hala o powierzchni 4 000 m² z możliwością rozbudowy o dodatkowe 1 500 m². To pozwoli na zatrudnienie kolejnych osób. Grupa Segepo ma 6 zakładów: 5 we Francji, 1 w Polsce i 1 w Turcji. Segepo-Refa działa na polskim rynku od roku 2002r. Zakład w Polsce posiada certyfikaty ISO TS16949 oraz ISO14001. Produkuje precyzyjne elementy metalowe i z tworzyw sztucznych dla przemysłu samochodowego oraz elektronicznego. Eksportuje do UE, ale również do Chin, Indii i Tunezji.

otwracie segepo

To drugi – po firmie GEA Polska – zakład w świebodzickiej podstrefie, który już produkuje i zatrudnia ludzi. Posiadaczami działek w podstrefie są jeszcze dwie firmy: Vaso-Tech (której zakład jest w trakcie budowy) oraz Droper Logistic, zamierzający rozpocząć swoją inwestycję w 2014 roku.

– Każde miejsce pracy jest ważne, cieszę się, że takie miejsca powstają w Świebodzicach i mam nadzieję, że kończący się kryzys ekonomiczny zachęci inwestorów i przedsiębiorców do dalszego inwestowania i zwiększania zatrudnienia – mów burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Dzięki podjętej przez Radę Ministrów decyzji o wydłużeniu działalności specjalnych stref ekonomicznych do 2026 roku liczę, że w Świebodzicach pojawią się jeszcze nowi inwestorzy. Gmina ma do zaoferowania ponad 9 hektarów atrakcyjnych gruntów. Przypomnę też, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa lotniska, które dodatkowo wpłynie na atrakcyjność Świebodzic.