Strona główna Temat dnia Nifco zatrudni 180 osób w Świdnicy

Nifco zatrudni 180 osób w Świdnicy

14

Japoński koncern Nifco rozbuduje swoją świdnicką fabrykę. Firma otrzymała czwarte już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zainwestuje 60 milionów złotych i zatrudni 180 osób. Inwestycja ma być przeprowadzona błyskawicznie.

Nifco zezwolenie

Uroczystość wręczenia zezwoleń. Pierwszy z prawej Rafał Prończuk, wiceprezes ds. finansów i administracji Nifco Poland

Wiceprezes Nifco Poland Rafał Prończuk odebrał wydane 16 grudnia zezwolenie podczas dzisiejszej uroczystości w Zamku Książ. – Nifco ma w Europie 4 fabryki, w Anglii, Hiszpanii, Niemczech i w Polsce. Nam się wydaje, ze ta lokalizacja w Polsce jest najlepsza, bo po pierwsze mamy działkę budowlaną i możemy rozbudować istniejąca fabrykę o trzy hale, a po drugie, choć smutne, wciąż jesteśmy najbardziej atrakcyjni, jeśli chodzi o koszty wynagrodzenia pracowników – mówi wiceprezes. – Będziemy produkować dla klienta niemieckiego i będzie to nieco inny profil niż obecnie. W tej chwili produkujemy części z tworzyw sztucznych wtryskowe, a tu mówimy również o montażu. Będzie to przełom dla Nifco Poland, bo powstaną znacznie większe elementy niż dotychczas i potroimy nasze dochody.

Fabryka w Świdnicy, produkująca elementy plastikowe dla przemysłu motoryzacyjnego, działa od 6 lat i zatrudnia 155 osób. Do niedawna przeżywała poważne problemy, jednak po zmianie zarządu i dzięki nowej polityce kryzys ma już za sobą. Jak informuje wiceprezes, japoński zarząd firmy 25 grudnia wyznaczy datę rozpoczęcia inwestycji. Zgodnie z zezwoleniem Nifco ma czas na realizację do 2016 roku, ale najprawdopodobniej realizacja nastąpi znacznie szybciej. Rafał Prończuk zapowiada także w przyszłym roku podwyżki dla załogi.

Podczas dzisiejszej uroczystości w Zamku Książ prezes „Invest-Park” WSSE, Barbara Kaśnikowska, wręczyła zezwolenia dla 12 firm. Tylko jedna – ale największa – była ze Świdnicy. W sumie w tym roku strefa wydała 26 zezwoleń, jeszcze jedno ma być wydane do końca roku. Przedsiębiorcy, którzy dzisiaj otrzymali zgodę na rozpoczęcie działalności, deklarują zatrudnienie 340 osób i nakłady w wysokości 233 milionów złotych. W sumie we wszystkich zakładach w WSSE pracuje ponad 35 tysięcy ludzi.

Poprzedni artykułZmarł Lech Stankiewicz
Następny artykułDzwoneczki na lepsze czasy [FOTO/VIDEO]