Strona główna Sport Piłka ręczna Chłopcy ŚKPR-u wygrywają w Nachodzie

Chłopcy ŚKPR-u wygrywają w Nachodzie

1

Zwycięstwem w towarzyskim turnieju w Nachodzie zakończyli 2013 rok chłopcy ŚKPR-u Świdnica. Drużyna trenera Ryszarda Pietrzykowskiego okazała się lepsza od gospodarzy i innej ekipy zza naszej południowej granicy – Dvur Kralove.

 skpr-61

Turniej z udziałem trzech zespołów odbył się w sobotę 22 grudnia. Świdniczanie wygrali oba spotkania, najpierw 20:15 z Dvorem Kralove, a następnie 19:13 z Nachodem. Druga lokata przypadła Nachodowi, po wygranej 17:15 z Dvorem Kralove. Indywidualny sukces zapisał na swoje konto Patryk Korbut, który głosami trenerów uznany został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Miałem dzisiaj aż siedemnastu zawodników. Starałem się wymieniać skład co 10 minut, tak żeby wszyscy pograli po równo. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu. Turniej był elementem przygotowań do finału dolnośląskiego, który rozpocznie się już w styczniu – mówi trener Pietrzykowski.

Skład ŚKPR-u: Korbut, Zerka, Karpiński –  Kryśpiak (10), Fiłonowicz (6), Piątkowski (4), Hliwa (4), Wieczorek (4), Bal (2), Szczepański (2), Pietraszek (2), Hiszpański (1), Łach (1), Zelek (1), Zając (1), Bober (1), Wojewodzic