Strona główna Bez kategorii Armia pływaków opanowała Świdnicę

Armia pływaków opanowała Świdnicę [FOTO]

1

Organizowane przez UKS Svida Świdnica kolejne zawody dla młodych pływaków przeszły już do historii. „Świdnicka Gwiazdka” rozegrana została już po raz piąty i była to impreza, podczas której padało sporo wartościowych wyników. – Zawody z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród zawodników i trenerów. Ogółem w zawodach wystartowało 539 zawodników z 30 klubów. Poziom sportowy stał na bardzo wysokim poziomie, a świadczyć o tym może pobity rekord okręgu w roczniku 2002 przez Rafała Siwickiego z UKS Koral Wrocław – mówi Wojciech Kielka, prezes UKS-u Svida Świdnica – organizatora zawodów.

Świdnicka Gwiazdka 2013 (2)

Rafał Siwicki na dystansie 50 metrów stylem klasycznym osiągnął wynik 38,49 sek. i jest to aktualny rekord okręgu dolnośląskiego w tej kategorii wiekowej. W zawodach wystartowały reprezentacje klubów z Polski, Czech i Słowacji, a wyniki zawodów stały na bardzo wysokim poziomie. W piątek startowali najmłodsi (roczniki 2004-2006) i swoim zaangażowaniem, umiejętnościami dali przedsmak sobotnich startów. – W sobotę (startowali pływacy z roczników 2000-2003) aby stanąć na podium należało pływać na wysokim poziomie, wyniki jakie osiągali zawodnicy, to jedne z bardziej wartościowych czasów w rankingu Polski. Weźmy np. wynik na 50m stylem dowolnym wśród dziewcząt w kategorii wiekowej 2001, który osiągnęła Sonia Baran z Korala Wrocław. Uzyskany przez nią czas to aktualnie trzeci wynik rankingu w Polsce! Wynik Łukasza Bykowskiego z MKS-u 9 Dzierżoniów w roczniku 2000 w konkurencji 50m stylem motylkowym to szesnasty wynik w Polsce. Wynik Filipa Wolińskiego z KS Rekin Świebodzice w konkurencji 50m stylem motylkiem to z kolei dziś najlepszy wynik w Polsce! Dziękujemy wszystkim trenerom, zawodnikom za zaangażowanie, start i osiągane wspaniałe rezultaty. „V Świdnicka Gwiazdka” to jedne z najliczniej obsadzonych zawodów, a poziom sportowy i wyniki są na poziomie pierwszego miejsca w Polsce – wylicza Wojciech Kielka.

Świdnicka Gwiazdka 2013 (13)

W tak silnej obsadzie zawodnicy UKS-u Svida Świdnica zdobyli pięć medali indywidualnych. Dominika Sokołowska w konkurencji 50m motylkiem wywalczyła złoto, srebrny krążek przypadł Oskarowi Cebuli na dystansie 50m stylem klasycznym, a brązowy Kindze Fąfarze na dystansie 25m grzbietem. Dwa medale zdobył Krystian Dobrzański: srebro na dystansie 50m grzbietem oraz brąz na dystansie 50m stylem dowolnym.

Wszyscy zawodnicy naszego klubu zasługują na wyróżnienie, szczególnie ci zawodnicy, którzy zdecydowali się wystartować po raz pierwszy, wszyscy poprawiali swoje rekordy życiowe, zdobyli doświadczenie i kontynuują swoją sportową przygodę z pływaniem.  Podziękowania dla rodziców, którzy włączyli się w organizację zawodów, pracowali podczas zawodów, podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację zawodów. Zapraszamy za rok – kończy Wojciech Kielka.

Poprzedni artykułZagrają wspólnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Następny artykułTo praca idealna. Przekonaj się!