Strona główna Wydarzenia Wielkie szycie jaśków

Wielkie szycie jaśków

4

Od kilku tygodni do świdnickiego szpitala Latawiec trafiają własnoręcznie uszyte, kolorowe jaśki. Obleczone we wzorzyste poszewki poduszeczki mają umilić pobyt na leczeniu najmłodszym pacjentom, z oddziałów dziecięcego i noworodkowego. Zwieńczeniem akcji będzie wielkie wspólne szycie w Galerii Świdnickiej, na które organizatorzy zapraszają już 6 grudnia. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 listopada.

jaś gł

Na pomysł szycia jaśków dla szpitali wpadła blogerka Natalia, a jej pomysł podchwyciła dosłownie cała Polska. W Świdnicy liderka została pracująca w szpitalu Agnieszka Opyrchał. – Nasz szpital na pewno jest inny od stereotypowych, smutnych i szarych placówek. Jednak pościel, mimo że od dawna kolorowa, to naprawdę „dobro” deficytowe, zużywające się błyskawicznie – tłumaczy pani Agnieszka. – Pościel zużywa się, płowieje po wielokrotnych praniach.  Dla wszystkich pacjentów, ale szczególnie dla tych najmłodszych, taki drobiazg jak kolorowy, miły w dotyku jasieczek to prawdziwe wsparcie. Dlatego uznałam, że warto, byśmy dołączyli do akcji.

Kulminacyjne, wielkie szycie potrwa w Galerii Świdnickiej 6 grudnia od 10.00 do 16.00. Przyda się każda para rąk, a ci, którzy nie potrafią szyć, proszeni są o dostarczenie materiałów. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 listopada pod adresem e-mail [email protected]

Niezależnie od grudniowego wspólnego szycia poszewki cały czas można cały czas wysyłać do szpitala Latawiec. Akcja nie ogranicza się jedynie do poduszek:

– jaśki 45cm/45cm,

– poszewki 65cm/65cm – dla oddziału dziecięcego oraz

 – prześcieradełka do łóżeczek i inkubatorów 110cm/80cm

 – rożki z wypełnieniem 80cm/80cm + troczek 150cm po 75cm z każdej strony – dla noworodków.

Jaśki, rożki i prześcieradełka muszą być uszyte z naturalnych materiałów (nawet używanych, ale w dobrym stanie), koniecznie kolorowych. Można je przynieść do szpitala lub wysłać pocztą na adres Regionalny Szpital Specjalistyczny Latawiec, ul. Leśna 27-29, 58-100 Świdnica z dopiskiem „Uszyj jasia”.

 

Poprzedni artykułLekcja futbolu od Stilonu
Następny artykułOdbudowują po powodzi