Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Utalentowani seniorzy w TVP

Utalentowani seniorzy w TVP

0

Wykorzystują internet do realizacji kulinarnych pomysłów, kultywują tradycyjne rękodzieło, spacerują z kijkami i śpiewają. Mowa o seniorach z gminy Świdnica, którym poświęcony będzie najbliższy odcinek Telewizyjnego Klubu Seniora w TVP Wrocław. Maria Bierska i Marek Łyczkowski tym razem gościli w w Boleścinie, Bystrzycy Górnej i Witoszowie Dolnym – informuje Janusz Waligóra z UG Świdnica.

Seniorki z Boleścina na planie Telewizyjnego Klubu Seniora w Domu w Ogrodzie Katarzynka w Boleścinie

 Panie z Boleścina uczestniczą w warsztatach komputerowych w ramach programu LATARNIK Polski Cyfrowej Równych Szans. Latarnicy Polski Cyfrowej – wprowadzający w cyfrowy świat osoby dorosłe powyżej 50. roku życia. Uczestniczki uczą się podstaw obsługi komputera, a także poruszania się w cyberprzestrzeni jaką jest internet. Przy okazji czerpią pomysły na kulinarne przysmaki.

 Kolejna odsłona programu to wizyta u seniorów w Bystrzycy Górnej.  Teresa i Tadeusz Krajewscy zdradzą sekret długowieczności, jak dożyć pięknego jubileuszu Złotych Godów Małżeńskich.  Następnie wyruszą na trasę z kijkami, ukazując piękne walory turystyczne Bystrzycy Górnej. Spotkanie z seniorami będzie okazją do wspomnień nt. wakacyjnego projektu „KTO KOGO GRYZIE”, którego uczestnikami byli właśnie seniorzy z Bystrzycy Górnej. Warsztaty międzypokoleniowe, zostały zorganizowane  w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie dla  120 osób.

 Ostatnim punktem na mapie gminy dla ekipy Telewizyjnego Klubu Seniora był Witoszów Dolny. To właśnie tam Maria Bierska i Marek Łyczkowski mogli posłuchać pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu „Ale Babki”. W tym roku na XI Festiwalu SAS w Międzyzdrojach  „Ale Babki” wyśpiewały GRAND PRIX. Rozśpiewane panie pod skrzydłami Hanny Raszkiewicz i przy akompaniamencie kapeli, pod przewodnictwem Zdzisława Christa pokonały 30 zespołów z całej Polski.

 Premiera programu już w najbliższą sobotę 9 listopada o g.10:00. Powtórka w  poniedziałek 11 listopada, g. 18:00.

Poprzedni artykułWieczór autorski w duecie
Następny artykułCzas na Zagłębie