Strona główna Wydarzenia Żarów Targowisko do przebudowy

Targowisko do przebudowy

4

Targowisko miejskie przy ul. Dworcowej w Żarowie czeka modernizacja.Gmina na odnowienie centrum handlu pozyskała ponad pół miliona złotych dofinansowania w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

zarow3

W ramach inwestycji targowisko zostanie częściowo zadaszone oraz wyłożone betonową kostką. Powstanie 97 miejsc handlowych w tym 51 zadaszonych. Odnowione zostanie również ogrodzenie, punkt poboru wody i energii elektrycznej. Powstanie także ponad 60 nowych miejsc parkingowych od skrzyżowania ulicy Armii Krajowej aż do końca ogrodzenia targowiska. W ramach modernizacji wyremontowane zostanie zaplecze sanitarne oraz fontanna znajdująca się przy targowisku.

Inwestycja jest wyjątkowo ważna dla mieszkańców gminy Żarów. Miejskie targowisko to miejsce, z którego korzysta bardzo wielu mieszkańców, zarówno tych kupujących, jak i sprzedających. To tutaj, co sobotę, spotykają się okoliczni sprzedawcy i mieszkańcy, którzy chcą nabyć świeże produkty od sprawdzonych przedsiębiorców.

inf. Urząd Marszałkowski we Wrocławiu

Poprzedni artykułCo to, gdzie to? Zagadka nr 69 [KONKURS]
Następny artykułStraszyli i uczyli na drodze śmierci [FOTO]