Strona główna Wydarzenia Świdnicka fundacja w akcji „Podziel się posiłkiem”

Świdnicka fundacja w akcji „Podziel się posiłkiem”

4

Ponad 161 tys posiłków zostanie wydanych 1612 dzieciom przez 32 lokalne organizacje do końca kwietnia 2014 r. To rekordowa wielkość wsparcia, która ma trafić do najmłodszych Polaków w całym kraju w ramach Programu Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem. Właśnie zostały przyznane granty dla organizacji z całej Polski. Jedną z placówek, które będą od listopada do kwietnia będą prowadziły dożywianie dzieci oraz promowały dobre nawyki żywieniowe jest świdnicka Fundacja Pomocy Biednym Dzieciom „Ut Unum Sint”.

ut unum

Dzięki wsparciu od listopada do kwietnia 30 dzieci ze Świdnicy będzie otrzymywało obiady i desery, a także weźmie udział w edukacji prozdrowotnej. Fundacja na ten cel otrzymała 7 tysięcy złotych, do projektu dokładając 3 tysiące własnych środków. – To dla nas bardzo ważne wsparcie – mówi Danuta Capek z „Ut Unum Sint”. Fundacja na co dzień otacza opieką 60 dzieci w świetlicy i drugie tyle w bezpłatnym przedszkolu.

Program Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem to część całorocznego, ogólnopolskiego programu Podziel się Posiłkiem, którego misją jest walka z niedożywieniem wśród dzieci. Poprzez działania takie jak Program Dożywiania, sprzedaż produktów z logo PsP czy Zbiórkę Żywności, Danone chce przekazać milion posiłków niedożywionym dzieciom w całym kraju.

Poprzedni artykułTak będą wyglądały drzwi na placu Jana Pawła II
Następny artykułPolonia postara się o niespodziankę