Strona główna Wydarzenia Strzegom Sukces firm kamieniarskich

Sukces firm kamieniarskich

0

Dwa Klaudiusze i wyróżnienie znalazły się w rękach strzegomskich firm kamieniarskich podczas Targów Kamień-Stone, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i firmę Geoservice-Christi – informuje Grażyna Kuczer z UM w Strzegomiu.

kamieniarze

Rywalizacja o statuetkę Klaudiusza, prestiżową nagrodę przyznawaną podczas Targów Kamień-Stone przez specjalistów z branży kamieniarskiej, odbywała się w trzech kategoriach: Najlepszy Produkt – Kamień Naturalny, Najlepszy Produkt – Narzędzia, Urządzenia i Maszyny oraz Najładniejsze Stoisko. Strzegomska branża kamieniarska mocno zaakcentowała swoją obecność na targach.

 Główną nagrodę tegorocznych Targów czyli Klaudiusza 2013 w kategorii – Najlepszy Produkt – Kamień Naturalny  przyznano FUNDACJI BAZALT za Granitową Kolekcję.  – Główny trzon kolekcji tworzy prezentowana już w Strzegomiu granitowa biżuteria – małe delikatne elementy, łączone z niezwykłą precyzją i wyczuciem materiału, w taki sposób, aby w całej kolekcji kamień naturalny nie był jedynie tłem, ale aby odgrywał pierwszoplanową rolę. Na kolekcję składają się również niewielkie przedmioty wykonane z granitu strzegomskiego – misy, świeczniki, wazony i tak nam bliskie granitowe serca – komentuje Krzysztof Skolak, prezes Fundacji Bazalt.

kamieniarze 1

W  tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała spółka Granex za „Kamienny stolik 3w1”.  -Innowacyjność w obróbce, nowoczesny design oraz ekologiczne podejście do wykorzystania kamienia – zaznacza Krzysztof Skolak –  to cechy wyróżniające projekt Granexu.  Na uwagę również zasługuje elektrycznie podgrzewane siedzisko wchodzące w skład zestawu.

Kolejnego Klaudiusza otrzymała firma GRANIRO Narzędzia Diamentowe w kategorii – Najładniejsze Stoisko.Dbałość o wizerunek, czytelność, prostota i elegancja ekspozycji sprawiły, że jury wskazało GRANIRO jako  zwycięzcę w tej kategorii – motywuje Krzysztof Skolak. W kategorii – Najlepszy Produkt – Narzędzia, Urządzenia i Maszyny Klaudiusz trafił do GMM S.p.A. za piłę mostową EGIL CNC.

Targi KAMIEŃ-STONE  w Poznaniu  to  jedyne tak wielkie wydarzenie dla branży kamieniarskiej w Polsce i największe w Europie Środkowowschodniej, które stwarza  wystawcom okazję do zaprezentowania swoich produktów oraz możliwość zapoznania się z kierunkami i trendami rozwoju branży kamieniarskiej. W roku bieżącym ekspozycję około 170-ciu wystawców z różnych stron świata obejrzało ponad 6 tysięcy zwiedzających.

Poprzedni artykułLotte: Nadzieja na fabryki jeszcze jest
Następny artykułZagrali w piłkę z okazji Dnia Niepodległości