Strona główna Temat dnia Stanie metalowa konstrukcja

Stanie metalowa konstrukcja [FOTO]

16

Rozpoczął się montaż metalowej konstrukcji, która zastąpi ceglany wiadukt na ulicy Polna Droga. Za budowę nowego obiektu odpowiedzialna jest firma Skanska.

wiadukt4

Pod półkolistym wiaduktem znajdzie się miejsce na poszerzoną jezdnię, chodniki dla pieszych i ścieżkę rowerową. – Zastosowanie takiej konstrukcji na stosunkowo wąskim terenie było najlepszym rozwiązaniem, co więcej o ok. 30 procent tańszym w porównaniu z tradycyjną technologią – wyjaśnia Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy. – Dodatkowo widoczne elementy zostaną powleczone elastyczną powłoką w kolorze jasnopopielatym. Jesteśmy przekonani, że realizacja inwestycji zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców, a estetyka będzie na korzyść w porównaniu z innymi wiaduktami, które można zobaczyć w Świdnicy.

Budowa wiaduktu ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. Całość prac będzie kosztowała 3 miliony 424 tysiące złotych. 85% będzie pochodziło z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, resztę pokryje budżet miasta.

Poprzedni artykułWeekend na zielonej murawie – wyniki
Następny artykułZasłużeni dla gminy Świdnica