Strona główna Sport Piłka nożna Polonia kończy rok meczem w Bielawie

Polonia kończy rok meczem w Bielawie

0

Przed piłkarzami Polonii Świdnica ostatni występ w meczu o stawkę w 2013 roku. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej rozgrywanym awansem biało-zieloni zagrają na boisku rywala zza miedzy – Bielawianki Bielawa.

 007

Świdniczanie są głodni rewanżu za porażkę 0:1 poniesioną na własnym stadionie na inaugurację sezonu 2013/2014 III-ligi dolnośląsko-lubuskiej. W sierpniu bielawianie wywieźli z naszego terenu komplet punktów zwyciężając 1:0. Mały, ale bardzo okazały rewanż Poloniści wzięli podczas październikowego pojedynku w ramach Pucharu Polski wygrywając w Bielawie 3:0, teraz czas na ligę…

Kibiców z pewnością czeka zacięty bój bowiem obie ekipy są sąsiadami w ligowej tabeli. Polonia po ostatnim okazałym zwycięstwie 5:1 z Prochowiczanką Prochowice wskoczyła na dwunaste miejsce w tabeli kosztem ekipy z Bielawy. Nasi najbliżsi przeciwnicy przed tygodniem ulegli na własnym terenie Stilonowi Gorzów Wielkopolski 2:4 i obecnie w ligowej hierarchii plasują się piętro niżej od biało-zielonych. Dystans pomiędzy obiema drużynami jest też nikły i wynosi zaledwie punkt: Polonia (19), Bielawianka (18).

Liczymy na zwycięstwo biało-zielonych, które dałoby naprawdę znacznie spokojniejszą zimę. Podopiecznych Jarosława Lato zdecydowanie na to stać, tym bardziej, że dwa ostatnie nasze spotkania rozgrywane w Bielawie należały do świdniczan, którzy w ubiegłym sezonie zwyciężyli 5:0, a we wcześniej wspomnianym meczu II rundy Pucharu Polski pokonali miejscowych 3:0.

Mecz pomiędzy Bielawianką Bielawa, a Polonią Świdnica odbędzie się już w najbliższą sobotę, 23 listopada – początek o 13.00!

 /Polonia Świdnica/

Poprzedni artykułMaltańczycy jak zawsze niezawodni
Następny artykułDachował po uderzeniu