Strona główna Kultura Piękne głosy w Świdnicy

Piękne głosy w Świdnicy

0

Wrocławski chór „Oktoich” będzie gościł z koncertami w Świdnicy. 2 listopada o godzinie 17.00 zaśpiewa w cerkwi św. Mikołaja przy ulicy Łukasińskiego, 3 listopada o godzinie 19.00 w świdnickiej katedrze. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorami koncertów są parafia prawosławna w Świdnicy i ŚOK.

oktoich poprawiony

Chór męski „Oktoich”- przy wrocławskiej cerkwi świętych Cyryla i Metodego, powstał we wrześniu 1991 roku. Repertuar chóru stanowią hymny, teksty liturgiczne i ich muzyka w tradycji słowiańskiej- Bułgarii, Serbii, Rusi Kijowskiej, Polski Jagiellonów, Ukrainy i Rosji, a także w jęz. greckim – z kręgu tradycji bizantyjskiej (Św. Góry Atos) i muzyka Cerkwi Gruzińskiej.
Chór nagrał 8 płyt CD – w tym nominacja do nagrody Fryderyków 2008 – a także programy Telewizji Polskiej, Czeskiej, Rosyjskiej i Niemieckiej.
W ciągu 20 lat działalności, zespół dał ok. 800 koncertów w Polsce i w renomowanych salach koncertowych i filharmonicznych Europy: Moskwy, Londynu, Brukseli, Budapesztu, Tbilisi, Kiszyniowa, Bukaresztu, Pragi, Berlina, Monachium, Hanoweru, a także we Francji. /informacja ze strony oktoich.art.pl/

Poprzedni artykułKwesty na cmentarzach
Następny artykułOdszedł Roman Krzyżanowski