Strona główna Temat dnia Nagrodzili najlepsze pomysły na biznes

Nagrodzili najlepsze pomysły na biznes

9

Konkurs „Debiut Gospodarczy” rozstrzygnięty. Dzięki wsparciu miasta i partnerów konkursu, w ramach VIII już edycji, powstaną trzy nowe firmy młodych świdniczan: salon fiński, gabinet fizjoterapeutyczny dla dzieci i młodzieży oraz akademia dobrej muzyki.

debiut1 

O nagrody w ramach „Debiutu” walczyło w sumie 8 osób, w ścisłym finale znalazło się 6 osób, które w poniedziałek, 25 listopada, przed komisją konkursową i publicznością zaprezentowały swój pomysł na biznes. Finalnie wybrano i nagrodzono trzy projekty.

– Ale zwycięzcami są tak naprawdę wszyscy, którzy mają pasję i pomysł na swój biznes. To są realne marzenia, które chcemy wspierać – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Decyzją komisji konkursowej przyznano trzy równorzędne nagrody, które zróżnicowane są kwotami ze względu na różne koszty zrealizowania projektu:

• 15 tys. zł otrzymała Marta Trzeciak na realizację „Friendly-Fizjo” – firmy, która będzie prowadziła działalność fizjoterapeutyczną na rzecz dzieci i młodzieży,

• 15 tys. zł otrzymał Maciej Bator na realizację projektu „Akademii Dobrej Muzyki”, która ma się zająć edukacją i popularyzacją aktywności muzycznych,

• 30 tys. zł otrzymała Maarit Wicińska na utworzenie „Salonu fińskiego” – miejsca, gdzie popularyzowana będzie fińska kultura, będzie można nauczyć się języka fińskiego, a także rozwinąć kontakty biznesowe.

 

Poprzedni artykułGmina dopłaci do wody
Następny artykułBudżet obywatelski: Czego chcą świdniczanie?