Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Gmina dopłaci do wody

Gmina dopłaci do wody

0

Od 1 stycznia 2014 r. mieszkańców gminy Świdnica obowiązywać będą nowe taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków na terenie gminy Świdnica oraz dopłat do taryfowych grup odbiorców. Wzorem lat ubiegłych zostały utrzymane dopłaty z budżetu gminy do każdego m3 wody i odprowadzonych ścieków – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG.

 pieniądze1

Oznacza to tym samym, że z dniem 1 stycznia 2014 r. ceny dla gospodarstw domowych kształtować się będą następująco: 4,02 zł/m3 brutto (obecnie 3,89 zł/m3 brutto) za dostarczoną wodę oraz 7,65 zł/m3 (obecnie 7,17 zł/m3 brutto) za odprowadzanie ścieków.    21 listopada , podczas LI sesji Rady Gminy Świdnica, radni jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu uchwały w sprawie dopłat do taryfowych grup odbiorców zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Do każdego 1m3 wody gmina Świdnica dopłaci 0,14 zł brutto (obecnie 0,19 zł brutto), a do 1m3 odprowadzonych ścieków w V grupie taryfowej odbiorców 2,68 zł brutto ( obecnie 2,52 zł brutto).

W porównaniu z rokiem 2013 średni wzrost cen za m3 wody wynosić będzie blisko 2%, natomiast w przypadku odprowadzania ścieków prawie 6%. W budżecie gminy na 2014 r. Rada Gminy Świdnica zabezpieczyła na ten cel kwotę 470 tys. zł.

Opłaty za przyłączenie do urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych są jednolite dla wszystkich grup odbiorców i wynosić będą:

– za przyłączenie do urządzeń wodociągowych 203 zł. netto

– za przyłączenie do urządzeń kanalizacyjnych  203 zł. netto

Do powyższych stawek dolicza się podatek VAT w wysokości 8%.

Poprzedni artykułNapisali o Świdnicy i wygrali 20 tys. zł
Następny artykułNagrodzili najlepsze pomysły na biznes