Strona główna Kultura Imprezownik: Polecamy na weekend

Imprezownik: Polecamy na weekend

1

Szaro-bura jesienna aura niespecjalnie zachęca do wychodzenia z domu. Nie trzeba się jednak poddawać! W ten weekend do wyboru spotkania z literaturą, koncert i oczywiście niezawodne kino.

Venus

Kadr z filmu „Wenus w futrze”

***

Biesiada Literacka

15-16 listopada

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na autorską książkę literacką, koncert zespołu Breslauer Cocktail, turniej jednego wiersza, to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w ramach Ogólnopolskiej Biesiady Literackiej.

Świdnica może poszczycić się jedynym w Polsce konkursem o unikatowej i oryginalnej formule. Warunkiem podstawowym jest stworzenie projektu książki – od zawartości, po układ graficzny i ilustracje. Nagrodą zaś – wydanie i 3 tysiące złotych. W VI edycji ogólnopolskiego konkursu na Autorską Książkę Literacką  zwyciężył zbiór opowiadań autorstwa łodzianina, Roberta Miniaka.

Na konkurs nadeszły 53 prace autorów z całej Polski. Pojawiła się także propozycja z Czech. – Alena Mrazowa  przygotowała niezwykle piękny graficznie projekt – mówi Karol Maliszewski, przewodniczący jury. Jej „Przekaz Elfi Nitsche” znalazł się wśród 10 nominowanych zestawów.

Program VI Ogólnopolskiej Biesiady Literackiej

15 listopada – piątek

godz. 18.00

Andrzej Marian Bartczak – Z Norwidem… od ceramicznego pieca do Biblioteki i inne książkowe imponderabilia – – otwarcie wystawy oraz spotkanie z autorem

16 listopada – sobota

godz. 10.00 – 11.45

rejestracja uczestników Turnieju Jednego Wiersza

godz. 12.00

Turniej Jednego Wiersza

godz. 17.00

ogłoszenie wyników Turnieju Jednego Wiersza oraz wręczenie nagród

wręczenie nagrody w VI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA AUTORSKĄ KSIĄŻKĘ LITERACKĄ ŚWIDNICA 2013

prezentacja nagrodzonej książki Roberta Miniaka – Święci z drugiej ręki z udziałem Laureata i Jurorów

koncert zespołu Breslauer Cocktail

***

Di Galitzyaner Klezmorim

Data: 17.11.2013 godz. 17:00

Miejsce: Sala Teatralna ŚOK, Rynek 43

Wstęp: 15 zł

Tegoroczna edycja Dolnośląskich Koncertów Hawdalowych będzie zorganizowana w siedmiu miastach Dolnego Śląska. Do współpracy został zaproszony znakomity krakowski zespół Di Galitzyaner Klezmorim.

131117_koncert_kawdalowy-653x940_199

***

Cinema 3D poleca:

WENUS W FUTRZE

Francja/Polska; od 15 lat; dramat/87 min

19:00* 19:15**

W swoim najnowszym filmie Roman Polański obsadził swoją żonę. Głównym bohaterem jest Thomas, reżyser poszukujący do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Wyczerpujący casting do nowego spektaklu nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wpada Wanda. Wydaje się bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę. Film zbiera niezłe recenzje.

Poprzedni artykuł„Supergłówka” dla trzeciaków
Następny artykułE-pocztówką w szklane drzwi