Strona główna Wydarzenia Dobromierz Gwiazda bluesa w Dobromierzu

Gwiazda bluesa w Dobromierzu

0

Amerykańska gwiazda Bluesa – Earl Thomas wraz z zespołem The Blues Ambassadors będzie gościć w Dobromierzu. Na wyjątkowy koncert zaprasza już 10 listopada Towarzystwo Przyjaciół Dobromierza.

earl

Jest to już trzeci koncert w tym roku organizowany w ramach Festiwalu DobroBlues (niedawno w Dobromierzu gościli Frank Morey oraz Dave Herrero). Na dobromierską scenę zawita ponownie muzyka z ”najwyższej półki”, a sam Dobromierz znajdzie się w towarzystwie takich miast, jak m.in. Wiedeń, Chemnitz czy Kraków, które także będą gościć Earla Thomasa.
Artysta urodził się w muzycznej rodzinie w Tennessee, w której każdy na czymś grał lub śpiewał: mama interesowała się gospel, tata bluesem.W ten sposób poznał klasykę tych dwóch gatunków, artystów takich jak Muddy Waters, Otis Redding, Aretha Franklin, Tina Turner, Gladys Knight. Na własną rękę dorzucił do tego „mixu” twórców wczesnego rocka, jak : Jimi Hendrix, Janis Joplin,Rod Steward oraz zespoły The Rolling Stones, The Beatles czy Led Zeppelin.Earl ma na koncie występy na najbardziej prestiżowych festiwalach świata – w tym na Montreux Jazz – oraz dwanaście albumów. Jego utwory były wykorzystywane w wielu filmach i serialach telewizyjnych (m.in. „Ostry dyżur”).

Koncert rozpocznie się 10 listopada o godzinie 19.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Dobromierzu.

Bilety: przedpłata – 30 zł/os.: kontakt, tel. 600 499 366/609 174 163/ lub bezpośrednio przed koncertem (w przypadku wolnych miejsc) – 40 zł/os. Wejście na salę od godz. 18.30
Po koncercie After DobroBlues – jam session ze znakomitymi muzykami polskiej estrady, m.in Dariuszem Kozakiewiczem ( Perfect) i Krzysztofem Wałeckim ( ex Oddzial Zamknięty, Vintage) -wstęp 20 zł/os.