Strona główna Wydarzenia Świebodzice Budżet obywatelski po sąsiedzku

Budżet obywatelski po sąsiedzku

1

Aż 13 spośród wytypowanych 24 inwestycji będzie realizowanych w przyszłym roku w Świebodzicach w ramach budżetu obywatelskiego. Pozostałe trafią do realizacji w 2015 i 2016 roku. 

pieniadze

Można zatem powiedzieć, że wszystkie pomysły świebodziczan będą przez miasto wprowadzone w życie. To świetna wiadomość dla tych, którzy zgłaszali swoje propozycje i zachęta na następne lata. Warto podpowiadać samorządowcom. Świebodziczanie mogą być naprawdę zadowoleni – ich pomysły zyskały akceptację burmistrza Bogdana Kożuchowicza i miejskich urzędników.  Ponad połowa zgłoszonych propozycji będzie wykonana w 2014 roku (szczegóły poniżej). Reszta – w latach następnych.

– Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasz pomysł stworzenia budżetu obywatelskiego, cieszę się, że tyle było zgłoszeń i gorąco zachęcam, by w przyszłym roku także proponować swoje zadania, bo z pewnością będziemy tworzyć budżet obywatelski na 2015 rok – mówi burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz. – Dziękuję za zwrócenie uwagi na tematy, które może gdzieś umknęły w codziennej pracy, a okazały się ważne dla mieszkańców. Cieszę się, że tyle osób zaangażowało się w tworzenie budżetu, taka postawa obywatelska jest bardzo cenna i wierzę, że w przyszłym roku zaktywizuje jeszcze więcej mieszkańców.

Zobacz na co Świebodzice wydadzą pieniądze z budżetu obywatelskiego

 

Poprzedni artykułPamięci ofiar Gross Rosen
Następny artykułPociągiem do Wrocławia za pięć złotych