Strona główna Wydarzenia Wyniki kontroli Stowarzyszenia LOT za tydzień

Wyniki kontroli Stowarzyszenia LOT za tydzień

2

Kontrola w Stowarzyszeniu LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie zakończona, ale wyniki zostaną podane w przyszłym tygodniu. Jak wyjaśnia prezes stowarzyszenia, Jacek Piekunko, „3 października zakończyła się kontrola Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia. Z uwagi na fakt, iż w dniu jutrzejszym zostanie do Zarządu dostarczony protokół z przeprowadzonej kontroli, posiedzenie Zarządu wstępnie zaplanowane w dniu dzisiejszym, zostało przełożone na poniedziałek 14 października. Zarząd wyda oświadczenie do 18 października.”

wieza otwarcie 1

Przypomnijmy. Sprawa dotyczy Rafała Ząbczyka, dyrektora LOT-u i jednocześnie radnego PO oraz przedsiębiorcy. Na początku września anonimowa osoba przekazała faktury, poświadczające zakup dla stowarzyszenia produktów spożywczych w sklepach, prowadzonych przez Ząbczyka, a także listy obecności, na których nie było jego podpisów. Pojawiły się także informacje, że radny-dyrektor zmuszał swoich pracowników do wstępowania w szeregi Platformy Obywatelskiej. Opozycyjni radni zażądali kontroli i wyciągnięcia konsekwencji, a poseł PiS-u Anna Zalewska zwolnienia dyrektora ze stanowiska i złożenia wniosku o uchylenie mandatu radnego. Prezydent Wojciech Murdzek wyjaśnił wówczas, że nie ma uprawnień, by decydować o polityce kadrowej w stowarzyszeniu, złożył jednak wniosek o kontrolę. Podjęła ją komisja rewizyjna LOT-u, w skład której wchodzą przedstawiciele Świdnicy i Jawora. Rafał Ząbczyk od początku zapewnia, że oskarżenia są bezpodstawne i nie ma sobie nic do zarzucenia.

Stowarzyszenie LOT Księstwo świdnicko-Jaworskie tworzy 26 gmin i innych podmiotów. Zajmuje się projektami turystycznymi, m.in. City Walk, prowadzi Informacje Turystyczną w Świdnicy oraz zarządza wieżą ratuszową.

Poprzedni artykułZmarł z głodu. Rodzina ma żal do hiszpańskich lekarzy
Następny artykułLekarz skazany za oszustwo