Strona główna Temat dnia Wpadli z tytoniem i narkotykami

Wpadli z tytoniem i narkotykami

10

Straty, na szkodę Skarbu Państwa, wynoszą ponad trzysta tysięcy złotych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzą śledztwo w sprawie posiadania i produkcji krajanki tytoniowej. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Izby Celnej ujawnili około 800 kilogramów liści tytoniu oraz narkotyki – marihuanę i amfetaminę. 

dsc_0480

W tej sprawie zatrzymano trzech mieszkańców Świdnicy w wieku od 20 do 48 lat. – Mężczyźni w pomieszczeniach, przystosowanych do produkcji krajanki tytoniowej, posiadali trzy maszyny służące do cięcia liści tytoniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli około 794 kilogramy tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej. Mieszkańcy Świdnicy ze sprzedaży tytoniu uczynili sobie stałe źródło dochodu – mówi Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy i dodaje – Ponadto w  trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili w jednym z samochodów, który przyjechał do krajalni biały proszek i zielony susz. Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom na testerach narkotykowych. Po przebadaniu okazało się, iż zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. W sumie zabezpieczonych zostało 370 porcji narkotyków – 40 porcji marihuany i 330 porcji amfetaminy.

Tytoń i narkotyki zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Po wykonaniu niezbędnych czynności zatrzymani zostali osadzeni do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. – Wobec zatrzymanych mężczyzn zostały już zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe w wysokości od tysiąca do dwóch tysięcy złotych – mówi Czepil.

Poprzedni artykułRajd Dolnośląski zakończył zmagania w RSMP [WIDEO]
Następny artykułŻądają więzienia dla oprawców psa