Strona główna Wydarzenia Świdnica UNIKIDS. Mali studenci na start

UNIKIDS. Mali studenci na start

0

„Brrr… bardzo zimno! Eksperymenty z ciekłym azotem” – wykład Michała Szydłowskiego pod takim tytułem rozpocznie nowy rok akademicki Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS. W tym roku uczelnia dla najmłodszych zyskała nowego partnera – Wyższą Szkołę Teleinformatyczną. Inauguracja rozpocznie się 20 października o godzinie 13.30 w auli uczelni przy ulicy Kliczkowskiej 43.

Unikids 2

Świdnica przed rokiem dołączyła do setek europejskich miast, w których realizowany jest projekt międzynarodowej organizacji EUCUNET. Studenci maja od 6 do 12 lat i zajęciach uczestniczą bez rodziców. Podczas dwóch semestrów przygotowywanych jest 10 wykładów i blisko setka warsztatów. Mali studenci w niebanalny sposób poznają tajniki nauki, muzyki i sztuki. Przed rokiem gościem był m.in. jedyny polski kosmonauta, Mirosław Hermaszewski.

Każdy ze studentów otrzymuje indeks, koszulkę i biret. Do zaliczenia semestru jest konieczne zdobycie trzech pieczątek w indeksie. Na początek świdnickie dzieci będą zgłębiały tajniki chemii i …jazzu. Zapisy przyjmowane są do 18 października, a o szczegółach można przeczytać na unikids.pl. Patronat medialny nad uniwersytetem objęła Swidnica24.pl

Poprzedni artykułMarzycielska Poczta z Jaworzyny
Następny artykułPomóż sprowadzić prochy Piotra do Świdnicy