Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Marzycielska Poczta z Jaworzyny

Marzycielska Poczta z Jaworzyny

1

Czasem kilka ciepłych słów wspiera leczenie równie mocno, jak tabletki. Od 4 lat w Polsce z inicjatywy wolontariuszy działa Marzycielska Poczta, dzięki której do chorych dzieci trafiają setki listów i kartek z życzeniami. Akcję wspiera młodzież z Jaworzyny Ślaskiej. Do wspólnego pisania listów udało im się namówić kilkuset mieszkańców miasta.

listy 7

Młodzież działająca w Klubie Młodzieżowym przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej bardzo często wysyła nietypowe kartki w ramach akcji Marzycielska Poczta. Zazwyczaj wolontariusze samodzielnie wykonywali wszelkie prace przy tworzeniu przesyłki. Tym razem jednak pani Dagmara Wyłub – opiekun młodzieży, zaproponowała, żeby zaprosić do współpracy mieszkańców miasta. Pomysł się bardzo spodobał i młodzież przystąpiła do jego realizacji. Grupa szesnastu młodych ludzi z wizerunkiem kartki pocztowej i przygotowanymi wcześniej balonami wyciętymi z brystolu, wyruszyła na miasto, zbierając życzenia od przechodniów. Początkowo szło dość opornie, ponieważ ludzie dość nieufnie podchodzili do młodych. Z czasem jednak udało się zdobywać coraz to nowe życzenia.

Wszystkie były skierowane do 10-letniej Zuzi Tomczak, podopiecznej fundacji Marzycielska Poczta. Na kartkach samoprzylepnych mieszkańcy życzyli przede wszystkim zdrowia. Nie mniejszym „powodzeniem” cieszyły się życzenia radości, uśmiechu i szczęścia. Często mieszkańcy życzenia wyrażali rysunkiem słoneczka, serduszka lub kwiatuszka. Zuzia jest chora na mukowiscydozę i z pewnością tak duża liczba życzeń od mieszkańców Jaworzyny sprawi, że choć przez kilka chwil będzie mogła zapomnieć o swojej chorobie. Życzymy Jej tego z całego serca. To są takie nasza, jaworzyńskie życzenia urodzinowe (Zuzia ma urodziny 17 października).

Udało się zebrać ponad 350 kartek z życzeniami. Zostały one przyklejone do przygotowanych wcześniej balonów wykonanych z brystolu. Oto kilka z setek życzeń:

„Zuziu, życzę Ci wszystkiego najlepszego, dużo listów oraz prezentów. Życzę abyś spełniła swoje marzenia. Uśmiechaj się cały czas. Żebyś cały czas chodziła na spacery. Jeszcze raz STO LAT!!!”

„Życzę Ci samych słonecznych dni, szczęśliwych, radosnych, a wszystko będzie OK 🙂 ” – życzy Iwona

„Choć choroba Cie ogranicza wiele rzeczy w życiu, to marzenia są wolne. One dają siłę do działania. Życzę Ci dużo siły i spełnienia marzeń.”

W akcji wzięło udział 16 wolontariuszy z Klubu Młodzieżowego, opiekunowie – Dagmara Wyłub i Sebastian Grajaszek, a zdjęcia wykonał dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej – Sylwester Bartczak.

Poprzedni artykułMają nową świetlicę
Następny artykułUNIKIDS. Mali studenci na start